Skocz do zawartości
sebol1488

Chłodzenie sekcji zasilania na Ga EP35-ds3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę założyć chłodzenie na w/w sekcję i do końca nie wiem na które mosfety przykleić radiatorki.

Na te zaznaczone tutaj na czerwono:

 

 

 

http://zapodaj.net/30f93c27f202e.jpg.html

 

czy raczej tak jak tutaj na zolto:

 

http://zapodaj.net/c...09fa44.jpg.html

 

Albo moze jeszcze jakos inaczej?

Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam po co chcesz zakładać te radiatorki, jakieś problemy z temperaturami w sekcji zasilania? Czy tak sobie wymyśliłeś Dołączona grafika ?

 

Temperatury na sekcji nie mam za bardzo jak sprawdzic bo chlodzenie procesora nie pozwala za bardzo wcisnac tam paluchow. A chlodzenie chcialem zalozyc bo liczylem ze moze pozwoli mi to zmniejszyc vdrop, ktory jest bardzo duzy, co z kolei pozwoli mi bardziej podkrecic procesor (q9300). W tej chwili wszystko chodzi stabilnie na 3,11ghz bez podnoszenia jakichkolwiek napiec. Max jaki wyciagam to 3,37 (temperatura max 60 stopni w stresie) i mysle ze bardziej mnie plyta ogranicza niz procek. Zmieniac na razie tej plyty nie planuje bo w przyszlym roku bede chcial przejsc na lga 1155, wiec teraz nie chce bujac kosztow dodatkowych. A radiatorki to zwykle takie jak od plyty glownej czy karty graficznej chcialem pilka do metalu poucinac zeby mi pasowaly do tych mosfetow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł średni vdropa tym nie zmniejszysz na pewno bo jak ? płyta ma dosyć solidną sekcję i powinna bez problemu wytrzymać tego quada z oc. Przeczekaj na tym co jest, jak będziesz miał kasę to przejdziesz na 1155 lub haswella.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kończy się już FSB płyty, pamięci? Przy mnożniku x6 potrafisz dużo wyżej polecieć z FSB?

 

Przy mnozniku x6 z fsb dojezdzalem przynajmniej do 453. Dalej nie jechalem juz bo procek wymiekal przy tych 3.37ghz. A pamieci w tej chwili mi lataja 996mhz przy wspolczynniku 2.40 , a jak probowalem max mhz z procka wycisnac to mialem ten wspolczynnik na 2.00 czyli inaczej 1:1. Dziwi mnie troche ze z 2.5ghz do 3.15ghz procesor kreci sie ladnie bez podnoszenia napiecia. Myslalem ze mam jakas dobra sztuke i poleci do 3.5 lub 3.6ghz, a tu nagle od 3.2 w gore musze wszystkie napiecia na plycie dac na maksa zeby do 3.3 chociaz dojechac. Zamiast procesora to sam siebie podkrecilem :) I tak bym pewnie zostal na tych 3.1 lub 3.2ghz, ale juz sie kreci to sie ma ochote chociaz tak na probe zobaczyc ile na maksa da sie wycisnac. Zwlaszcza ze temperatury niskie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...