Skocz do zawartości
Myru

Interfejs E-MU wiesza komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Problem mam taki, że po instalacji e-mu 0204 komputer się wiesza (po paru minutach bezczynności lub przy próbie włączenia czegokolwiek z dźwiękiem).

Jeżeli włączę komputer z od razu włączonym Emu to zwicha następuje zaraz po wczytaniu pulpitu.

Sterowniki instalowałem z płytki oryginalnej załączonej z e-mu oraz po kilku próbach jakieś bety nowsze podobno wspomagające prace z Windows 7 (z którego korzystam aktualnie). Różnicy nie ma żadnej.

 

Niby e-mu ma problemy z windą 7 z tego co wygooglowałem, ale na moim poprzednim kompie działało bez problemu (też win7), a teraz się wiesza...

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to spróbować zainstalować win XP, jednak może ktoś ma jakieś lepsze propozycje...

 

Płyta główna MSI B75MA-P45, reszta chyba nie ma znaczenia..

 

Podłączane do USB 2.0 bo 3.0 i tak nie obsługuje. Gry i wszystko inne chodzi bezproblemowo, poza e-mu.

Sterowniki instalowane świeżo po formacie bez żadnych dźwiękówek, które mogły by syfić w systemie.

 

 

Edytowane przez Myru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na forach, karta mocno problemowa pod tym systemem (jesteś pewien że na drugim kompie był identyczny tj. 32- lub 64 bitowy Windows?). Częste sa konflikty tych beta sterów ze sterownikami grafiki (ludzie wyłączaja Aero) i zintegrowaną dźwiękówką żeby jakoś to działało.

 

Sprawdź na "gołym" systemie (bez sterowników do grafiki) - zainstaluj stery do E-MU najnowsze jakie masz - jak nie będzie poprawy i nie chcesz zmieniać karty, może dual-boot z Win XP?

Edytowane przez Night_Bird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...