Skocz do zawartości
Mariusz9220

Gigabyte GA-P35C-DS3R uszkodzona, brak obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam w komputerze płytę główną Gigabyte GA-P35C-DS3R rev 1.0 (link)

 

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2551#ov

 

Płyta działała normalnie, nie było z nią żadnych problemów jednak w pewnym momencie na obraz na 3/4 monitora zamarzł a na 1/4 obraz był "normalny". W tym samym momencie z obydowy słychać było jakby 2-3sekudnowy "chrzęk" jakby wiatrak o coś zachaczył.

 

Komputer nie reagował na ruch klawiatury ani myszy. Zrestartowałem go, jednak na monitorze nie pojawił się żaden obraz. Próbowałem kilkukrotnie bez skutku

Wiatraki na płycie startują i kręcą się normalnie, nic poza tym. Najbardziej zastanawia mnie ten chrzęk - nigdy nie słyszałem takiego dźwięku,a juz na pewno nie z komputera

 

Zrestartowałem BIOS - bez skutku.

 

Podejrzenie padło na kartę graficzną (Radeon X550). Podłączyłem ją u kolegi i działa więc grafike wykluczam.

Podłączyłem również do swojego kompa jego grafike (Radeon HD5750), brak obrazu.

 

Zasilacz (Logic 500W) - może nie firmowy, ale sprawny bo inny komputer na nim działa.

 

Odpiąłem z płyty wszystkie urządzenia, oprócz CPU. Podłączałem je po kolei aby sprawdzić jak płyta a dokładnie głośniczek reaguje. Zauważyłem co następuje:

 

1. Po odpaleniu płyty z SAMYM CPU głośniczek pipczy non stop.

2. Wkładam RAM (1x1GB) - głośniczek przestaje pipczeć, jednak gdy zamienie sloty lub wyjmę RAM to pipczy znowu. (Grafika jest odłączona)

3.Podłączam grafike - głośnik NIE pipczy. Wyjmuję grafikę też NIE pipczy. - to wydaje mi się dziwne bo płyta chyba powinna reagować na brak karty graficznej.(RAM cały czas podpięty)

4. Dyski i CD-ROM Sprawne.

5. Monitor również sprawny bo na nim wlasnie pracuje.

 

Dodatkowo podłączyłem do komputera kartę diagnostyczną (link)

 

http://twojazdobycz.pl/336-747-thickbox/karta-diagnostyczna-pci.jpg

 

wyświetla kody A1 lub C1 - jednak z instrukcji nie znaczą nic na co mógłbym jakoś wpłynąć. Nie świecą się na niej diody IRDY i FRAME, reszta świeci. Sprawdzane zarówno na samej płycie jak i po podłączeniu urządzeń

 

Czy ktoś z was miał może takie coś z płytą ? Co polecalibyście zrobić w tej sytuacji ?

Jak dla mnie to myślę ze coś jest nie tak z mostkiem północnym ew slotem PCI-E.

 

Mój zestaw:

Płyta główna: Gigabyte GA-P35C-DS3R rev 1.0

Zasilacz: Logic 500W (sprawny)

Procesor: Core2Duo E6420 2,13 GHz (nie mam go jak sprawdzić na innej plycie, ale zakładam ze sprawny bo procesory raczej sie nie psują)

RAM: PATRIOT 2x1GB (sprawdzałem kości pojedynczo, tez nie mam ich jak sprawdzic na innej plycie ale raczej sprawne)

Grafika: Sapphire Radeon X550 PCI-E (5-6 letni, ale sprawny)

 

Płyta widoczna jest na załączonym zdjęciu.

 

post-199528-0-94294200-1364747911_thumb.jpg

 

Dziękuję i pozdrawiam. Dziękuję za wszelką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...