Skocz do zawartości
Spidey23

AMD Radeon HD7750

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego juz czasu zastanawiam sie nad ta karta i tu pojawia sie kilka pytan odnosnie niej. A sa to:

 

1. wybor dokladniej padl na ten model od MSI i czy to dobry wybor?

2. czy posiada ow karta dodatkowe zlacze zasilajace?

3. wyczytalem ze karta pobiera max 55W mocy czy to prawda?

4. czy w takim wypadku wystarczy zasilacz 300W?

5. wiem ze to PCIE v3.0, a na plycie mam v1.0 i czy nie bedzie z tym problemow, bo sa rozne opinie?

 

Dokladny opis sprzeru:

 

Asus M2V

Geil DDR2 2x2GB 800MHz

AMD Athlon 64 x2 6000+ (89W)

NVIDIA GF 8600GTS 256MB MSI OC

MODECOM FEEL 300W ATX

 

PS: Slyszalem rowniez duzo zlego na temat tego zasilacza lecz jakos od 5 lat nic z nim nie mam :D, pomimo rowniez obecna karta niby pobiera ok 80W mocy wiec Radeon z 55W powinien chodzic no ale wole sie upewnic.

 

Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa będzie pasić może być od MSI jeśli ta cena Ci odpowiada. A jeśli chodzi o zasilacz to i tak jestem w szoku żę przez tyle lat Ci to ciągnie. Przydało by się go wymienić na coś troszkę większego, żeby było bezpieczniej lepiej miec mały zapas produ.

Z tego co sie orjętuje to ona nie potrzebuje dodatkowego zasilania.

Zerknij tu masz parę fajnych informacji o HD 7750

http://www.purepc.pl...lotych?page=0,0

Edytowane przez Pablo Hudinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki, patrzylem jeszcze na "pseudokalkulatory" internetowe do zasilaczy i niby wychodzi ze mam w granicach 230W caly zestaw pod obciazeniem, i tu wlasnie pytanie o zasilacz czy az tak musze na sile go wymieniac skoro jest dobry? wiem ze w kazdej chwili moze mi pasc itd lecz nie mam az takiego budzetu na to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie używając tego zasilacz będzie jakieś ryzyko, że zasilacz padnie a czasem lubi coś pociągnąć za sobą. Jak nie masz kasy na nowy to łyknij coś takiego do twojego zestawu myślę że będzie idealnie pasowałDołączona grafika to jest w miarę dobre i firmowe 450W http://allegro.pl/za...3151436260.html

Edytowane przez Pablo Hudinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz NIE JEST dobry. w/w FEEL ma tylko 180W na linii 12V a to ta linia jest najbardziej obciążona. Zasilacz pracuje w górnej granicy swoich możliwości, dodaj do tego słabą jakość podzespołów z jakich został sklepany u Pana mietka w garażu i brak jakichkolwiek zabezpieczeń = fajerwerki murowane i to jeszcze przed sylwestrem ;)

 

Wymień tego FEEL'a przynajmniej na Fortrona aby spać spokojnie, że nowa karta zaraz nie padnie

 

http://allegro.pl/profesjonalny-fortron-350-w-hhn-24pin-p4-pci-e-i3147340844.html

lub

http://allegro.pl/fortron-fsp350-60hhn-85-350w-nowy-fv-i3120013483.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu sądzisz że ten CHIEFTEC jest ZŁY?? Przeszło mi parę sztuk przez ręce i poskładane kompy do dziś działają. Osobiście też miałem taki w kompie i bardzo ładnie trzymał napięcia (możesz sprawdzić mąją sygnaturę nadawał się nawet do całkiem ładnego OC - i nie są to informacje wyssane z palca, miałem to wiem) druga sprawa kolega Spidey23 piszę że ciężko z kasą więc podsyłam mu najtańszą propozycję w cenie 30-40 zł żeby poprostu pozbył się Feela. Co do fortonów... to już nie te fortony co były na początku. A i tak sądzę ze ten Chiftec jest lepszy lub podobny w klasie.

Edytowane przez Pablo Hudinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj mojego posta jeszcze raz bo widocznie czegos nie zrozumiales. Odwoluje sie do feela a nie chiefteca. Zreszta chieftec w calej swojej histori mial dobre ze dwie serie a cala reszta to sklepowy zlom. Fortron z serii hln i hhn to porzadne zasilacze posiadajace potrzebne zabezpieczenia oraz wysoka sprawnosc 80+ (mimo braku certyfikatu). W/w fortron jest lepszy od tego chiefteca a w dodatku za podobne pieniadze.

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...