Skocz do zawartości
Althorion

Gigabyte GA-990XA-UD3 nie łączy z siecią na różnych kartach sieciowych

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z płytą główną Gigabyte GA-990XA-UD3. Nie mogę uzyskać połączenia z siecią zarówno pod wbudowaną kartą sieciową, jak i na innych, wpinanych przez PCI (próbowałem kilka różnych Realteków i Intela PRO/100S, karty są sprawne i działają na innych komputerach bez problemu). Zaktualizowałem BIOS do najnowszej wersji, próbowałem drugiego złącza PCI, wreszcie wpiąłem pod samo złącze PCI kartę dźwiękową i działa ona bez zarzutu. Sprawdzane były kable i inne wejścia na routerze-switchu. Korzystałem z różnych dystrybucji z różnymi kernelami, od 3.2 do 3.8 z dzisiejszego Ubuntu 13.04. System wykrywa karty i ładuje odpowiednie moduły oraz orientuje się, że ma wpięty kabel, ale na tym koniec, nie jest w stanie uzyskać połączenia z routerem. W tym samym czasie inne komputery wpięte do tego samego routera nie napotykają problemów z połączeniem, zarówno przewodowo, jak i przez WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, działała.

 

Natomiast udało mi się namierzyć winowajcę. Gigabyte zepsuło obsługę IOMMU, co powoduje sporo radości (niedziałające porty USB, problemy ze stabilnością, niedziałające sieciówki, pewnie jeszcze inne cuda). Pewnie za jakiś czas to naprawią, na razie połączenie najnowsze UEFI + zmiana ustawień dot. IOMMU zdaje się działać. Awaryjnie, gdyby to nie pomagało, to mało pamięci lub 32-bitowy system i też zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...