Skocz do zawartości
Aranyanyara

Windows 8 - Nie moge edytowac opcji zasilania - wtf?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakis czas temu kupilem windowsa 8 i do dzis wszystko było oki. Zostawiłem dzis w nocy komputer bo sciagalem pare rzeczy a ten diabłem wyłączyl po jakims czasie dyski , postanowiłem wiec pogrzebac w ustawieniach opcji zasilania.

Najpierw probowałem ze swojego jedynego konta z uprawnieniami administratora, potem utworzylem konto administratora ( net users administrator /acvite yes) i probowałem kliknac na cokolwiek w zakldace opcji zasilania.

Na dole podaje 2 zdjecia i próbke tego jak to wyglda u mnie. Nie moge edytowac zadnych ustawien zarowno z jednego konta jak i z poziomu administratora.


Czy ktos zyczliwy moze mi wytlumaczyc o co tutaj chodzi i jak temu zaradzic?
 

 

komputer to stacjonarka, płyta MSI, grafa radeon. Czy chodzi tutaj o to, ze byc moze jakis inny program przejmuje zarzadzanie energia jak w przypadku laptop

 

http://imgup.pl/di/J5EX/1a.jpg


http://imgup.pl/di/15DE/2.jpg

Pozdrawiam

 

 

 

Edytowane przez Aranyanyara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kliknięcie na linku "Dlaczego Windows...?" nic nie daje? Nie dostarcza żadnych informacji?

Sprawdź w usługach systemu, czy "Zasilanie" jest włączone. Ewentualnie w Eventach, co się kładzie - zazwyczaj przy starcie systemu.

Jak nic sensownego nie znajdziesz - przywracanie systemu?

Edytowane przez Omnipop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz pliki systemowe poleceniem sfc /scannow a potem zrestartuj kompa. Jesli nie pomoze mozesz jeszcze przywrocic domyslne opcje zasilania poleceniem powercfg –restoredefaultschemes.

Jak to nie zadziala - moze przejrzyj group policy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...