Skocz do zawartości
Payti

TwinMOS'y i błędy ...

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

ostatnio zapuściłem GoldMemory i Memtest'a na moich twinMOS'ach i oba programiki wykryły błędy. Zmieniałem timingi na gorsze od default'owych i to samo. Czyżby jakaś wadliwa seria, bo mam to na obu kościach po 512MB PC2700?? Kostki nie były kręcone.

 

-=Jollo=- :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ja mam to samo ale z kościami 256mb.

Wcześniej kupiłem 2 sztuki ale ddr 333 twinmoski. Jedna kość robiła błędy od razu a druga po paru tygodniach. Jedną oddałem na gwarancji to mi dali nową a dziś zaniosłem tą drugą co sie zwaliła i czekam.

Najciekasze jest to, że obie były na 8RDA+ trzymane i niekręcone i na napięciu defultowym.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey,

u mnie w zasadzie objaw taki sam po paru tygodniach od zakupu.

Pamiątki też chodziły na EPOX'ie 8RDA+ wpierw z biosem 13.05 a później 09.06. Miał ktoś podobne objawy jeszcze? Ja też zaniosłem na naprawe gwarancyjną :(

 

-=Jollo=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same kostki jak ty 2*512MP PC2700

looknij ten temat: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=334...c&highlight=512

Poza tym napisz jakie dokładne oznaczenia masz tych kostek, bo krążą opinie że są lepsze i gorsze do kręcenia - chociaż ciebie to nie dotyczy bo masz na default. Podaj też jakie masz MOBO i w ogóle config

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, powyższy topic przeczytałem.

W sumie jak nie było błędów kiedyś to komp chodził jak złoto i był Prime stable.

Konfig to: EPOX 8RDA+ rev. 1.1, AXP 1700+ JUIUHB DUT3C 0312XMPW, 2x512 MB TwinMOS PC2700, Prolink Ti4200 AGPx8 128 MB, Diamond MAX 9+ 80GB, DVD Lite-ON 16X, CDRW TEAC W540E, CDROM LG 8522B, Live 5.1, Megabajt 350W, SIL680 Raid ATA 133

 

RAM jest na kościach M.tec ale oznaczeń nie spisałem sobie jak poszły do serwisu.

 

-=Jollo=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Twingi są na kościach M-tec 0313D TTD7608F8F60B z tym że są to 512-tki, a one gorzej się kręcą od 256-tek ( http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=334...c&highlight=512 ). W każdym bądź razie Payti nie stosując @ już ma błędy a to nie powinno mieć miejsca ani na 512, ani na 256 niezależnie od MOBO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem problemy : były za drogie. ;)

tak poważnie to jeśli pamięci sypią błędami bez o/c to należałoby je wymienić na gwarancji lub poza nią. trzeba tylko sprawdzić czy na innych mobo jest to samo bo może to być wina przereklamowanego epoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu teraz nie przywiązuje się już takiej uwagi do kontroli jakości, tylko wypycha się i przerób na maxa, a jak na kogoś trafi to się będziemy martwić potem - według mnie taka jest strategia współczesnych firm - max sprzedaż. Wiem to z autopsji bo już nie tylko w branży komputerowej spotkałem się z tym nie raz. Przykładem komputerowym może być tu tak szanowana marka jak Kingston (MERCEDES wśród pamięci :lol: ) na której coraz więcej userów wiesza psy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...