Skocz do zawartości
samzi

podłączenie 2 router'ow przez LAN problem ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

posiadam 2 router'y firmy TP-LINK TL-WR740N i TL-WA500G

 

 

internet podłaczony mam pod ten nowszy TL-WR740N kożystam z wi-fi w laptopie i tablecie. Człowiek który zakładał mi internet powiedział że moge ten drugi przez LAN podłączyć na dole i będę miał lepszy zasięg a więc.

 

Do TL-WR740N wpiołem kabel pod "1" (ma 4 miejsca lan) i drugi koniec do TL-WA500G pod LAN (router ma tylko 1 wejście) podłączyłem go do pradu diody się zapaliły.

 

I teraz wpisuje w wyszukiwarkę na laptopie adres routera TL-WA500G http://192.168.1.254 żeby go skonfigurować ale strona ładuje się z 1min i wyskakuje "Błacz wczytania strony. Nie udało się nawiązać połączenia"

 

O co chodzi jak to naprawić zrobić ?

Edytowane przez samzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś pewien, że ten AP ma właśnie taki adres ip i nie możesz na niego wejść to może oznaczać, że coś temu AP dolega. Warto zacząć od resetu z przywróceniem ustawień fabrycznych (dłuższe przytrzymanie guzika reset).

 

Jest jeszcze druga opcja - APek ma inny adres ip. W takim układzie pytanie brzmi czy ma ona adres przypisany na stałe czy pobiera go przez DHCP? Tę drugą opcję możesz sprawdzić wchodząc na router w zakładkę DHCP -> client list - jeśli pobiera on adres to będzie tam widoczny. Jeśli nie to albo zgadujemy z adresem albo resetujemy do ustawień fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w komputerze (dla komputera) adres 192.168.1.1

Zaloguj się na AP, zmień mu adres na 192.168.0.254, zapisz ustawienia.

Powróć a komputerze do ustawień automatycznych ip.

Wejdź przez przeglądarkę na 192.168.0.254, skonfiguruj AP.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...