Skocz do zawartości
gregorianov

Router do sieci lokalnej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem podłączony do sieci lokalnej, wtyczka RJ45, transfer 4 Mbit/s. Karta sieciowa TP-Link TF-3239DL. Wcześniej miałem router Linksys WRT120N, ale niestety w ostatni poniedziałek wydał swoje ostatnie tchnienie. Proszę Was o rady: jaki kupić router ? i jakimi parametrami kierować się przy zakupie routera ? Budżet na router nie więcej niż 200 zł.Dodam, że router będzie obsługiwał tylko laptopa piętro wyżej.

Edytowane przez gregorianov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Każdy jeden domowy router się nada. Parametry które jedynie mogą się zmieniać to możliwości switcha (są 100 Mbit lub 1 Gbit) oraz standard sieci WiFi (g/b lub g/b/n - N 150 Mbit / 300 Mbit). Najważniejsze jest, aby sprzęt działał stabilnie. W pracy posiadam router TP-Link TL-WR1043ND ale nie na oficjalnym oprogramowaniu, tylko DD-WRT. Działa znacznie stabilnie. Uptime mam ponad rok czasu.

 

Proponuję popatrzeć w zakresie cenowym 100 - 200zł routery WiFi działające w standardzie N...

 

http://www.ceneo.pl/Routery;017Tak_P1-58011;m100;n200.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat używam routerów D-link (DIR 300 i DIR 655) i nie ma najmniejszych problemów ze stabilnością, konfiguracja nie jest skomplikowana. Jeśli wystarczy podstawowa funkcjonalność to taki DIR300 można kupić <100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a słyszeliście coś o ruterach Lancom? Cokolwiek?

Za granicą mają dobre opinie, a u nas?

Mam na myśli m.in. routery do LAN, np. coś z tego: http://www.contica.pl/produkty/lan/ ?

W grę wchodzi większa inwestycja dotycząca sieci lokalnej, więc można wyłożyć więcej, byle na sprzęt dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...