Skocz do zawartości
kamizelka

Instalacja Windows 7 na c2d

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam takie komponenty:

Asus p5vd2-mx

c2d @ 1.8x

Pamięci 4gb 800 ddr2

grafika: gf 7900

plus dysk kingstona ssd

 

Zainstalowałem na tym windows 7 64bit. Działa zaskakująco źle, do tego stopnia, że karty otwierane w chrome "klatkują". Generalnie cały komputer strasznie zamula. Moje pytanie brzmi, czy tak już po prostu jest i to jest za słaby sprzęt do win7 (dodam, że mam laptopa, bez ssd i słabszym c2d i win7 działa dużo lepiej), czy jest jakiś problem sterowników? Generalnie na stronie asusa nie ma sterowników do win7, więc zainstalowałem od visty, co brakowało poszło z windows update-wszystkie sterowniki są... Komputer widzi 4gb ramu, a dostępne tylko 2.94 (nie pamiętam dokładnej wartości). Macie jakieś sugestie?

Dzięki,

kamizelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak tragicznie nie powinno być. W Menedżerze urządzeń wszystko wygląda ok? (brak pytajników/wykrzykników?) Co do pamięci, włącz "Memory remap" w BIOSie, ewentualnie uruchom msconfig, wybierz opcje bootowania, zaawansowane i odhacz "Max. memory" (podaję z głowy, bo od dawna już nie siedzę na Windows, ale powinieneś to znaleźć).

 

Zainstaluj Windows jeszcze raz, tym razem niech sobie dociągnie wszystkie sterowniki sam przez Windows Update, potem wrzuć oczywiście te do grafy ze strony nVidii, jakiś Adobe Player, kodeki audio-video i daj znać czy komp dalej się przycina/w jakich sytuacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta konfiguracja powinna smigac jak zloto. Przewalilem sporo P4 2.8GHz z 2GB i W7 smigalo bez problemu - jakiekolwiek c2d z 4 gb ramu powino byc jeszcze szybsze.

Sprobuj sterownikow od XP, czasem dzialaja lepiej niz z Visty - ale moim zdaniem winowajca to plyta glowna - niby to asus ale chipset to VIA P4M890...  dlatego radze - sprzedaj plyte, doloz pare zlotych i wez cokolwiek na intelu p31/35/41/45. Reszta sprzetu super.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocy komputerowi na pewno nie brakuje.

(...) niby to asus ale chipset to VIA P4M890...  dlatego radze - sprzedaj plyte, doloz pare zlotych i wez cokolwiek na intelu p31/35/41/45. Reszta sprzetu super.

Z autopsji: na ASRocku 4CoreDual-VSTA (VIA PT880 Ultra) Win7 w ogóle nie chciał się zainstalować - wywalało BSOD w którymś momencie instalacji. Podobne akcje miałem z Asusem, też na PT880. XP/Vista działają bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...