Skocz do zawartości
Ness123

Komp się nagle zaczoł mulić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Taka dziwna sytuacja. Zupełnie bez powodu, ot tak sobie, pewnego dnia komp mi zaczął zwalniać w trakcie chodzenia po www(a przy innych czynnościach), naprzykład;

oglądam sobie coś na yt, jednocześnie otwieram nową zakładkę a w niej jakiś portal odpalam i w tym momencie na 1-2 sek wszystko mi zwalnia, kursor mi skacze a dzwięk z yt pierdzi, jak się skończy ładować portal to jest normalnie, ale otworze następną strone w nowym oknie i znowu to samo.
Panowie, co za przyczyna? Co robić? Dołączona grafika zwariować można z takim kompem Dołączona grafika Wcześniej przez pare lat nic takiego się nie działo.

Podejrzewam że to może być wina dysku twardego, bo jak zrobiłem tak że odłączyłem HDD i na samym SDD śmigałem to normalnie komp działał.

 

Specs:

-proc Q6600

-płyta jakaś wypasiona ale ma 5 lat.

-GTS250.

-2 dyski; SDD(system i all software) i starusieńki HDD(służy tylko do zapisów plików).

-żadko kiedy mam mniej wolnego miejsca niż 20% na każdym dysku.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Ness123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób error skan tego hdd w hd tune i wstaw odczyt ze s.m.a.r.t. (zakładka health).

PS i zmień zaczoł na zaczął!

Zrobiłem Error Scan, wszystkie sektory zielone, wchodze potem w zakładke Health i nic tam nie ma, co źle zrobiłem?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk nie pracuje przypadkiem w trybie PIO?

Nie, ale zainspirowało mnie to sprawdzenia innych opcji i okazało się że płyta ma 4 SATA ale tylko 2 kontrolery, oba dyski były na jednym kontrolerze, teraz to zmieniłem i dobrze(przynajmniej narazie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...