Jump to content

Recommended Posts

Witam :)!
Zdaję sobie sprawę iż istnieją już takie tematy i co niektórzy mogliby mnie brzydko mówiąc opieprzyć za zakładanie takiego tematu, jednak zważywszy na ciągłą zmianę cen chciałbym prosić o poradę przy kupnie nowego sprzętu :). 
 
Już wyjaśniam do czego owy sprzęt i w jakiej cenie :). Otóż jestem studentem, moje zainteresowania tymi tematami skończyły się na serii Q, którą posiadam do teraz w swoim komputerze stacjonarnym i śmiga do dziś :).
 
 Notebook tudzież ultrabook byłby potrzebny do celów zupełnie naziemnych, jak przeglądanie internetu, oglądanie filmów i podstawowe prace w pakiecie MS Office. Warto wspomnieć że na stacjonarnym bardzo rzadko ale od czasu do czasu lubię pograć natomiast zatrzymałem się na etapie Call of duty 4, natomiast byłoby miło gdyby nowy sprzęt był zdolny do pogrania chociażby w tą grę lub gry niewymagające super sprzętu jak PES czy jakaś typowa gra samochodowa na ewentualnie niskich detalach. 
 
Mówiąc wprost wymagań nie mam zbyt wielkich z tą jedną uwagą że nie zniosę zamulania, musi być szybki bo do tego przyzwyczaiła mnie praca na stacjonarnym z parametrami: Core2Quad 2.4~3.4, GeForce 9800Gt, 4gb ram DDR2 czyli możnaby powiedzieć że na dzień dzisiejszy dinozaur, a jednak co chwycę laptopa znajomych do ręki to bardzo często zamulają.
 
 Co do ultrabooka/notebooka moje jedyne wymagania to żeby był od 13 cali wzwyż i zmieścił się w przedziale cenowym do 3000 zł, mile widziany windows 7. Wspomnę również iż jestem ograniczony do dużych sieciówek, ponieważ będzie brany na raty. Jako iż rozwijam swój własny biznes jeżdżąc coraz częściej po Polsce, dobrze by było aby nie był potworem w przewożeniu :D!
 
P.S. Jestem gadżeciarzem, więc wszelkie fajne dodatki tylko idą na plus. Z góry wielkie dziękuje za pomoc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ultrabooku większy komfort pracy dzięki SSD masz, do tego dłuższy czas pracy na baterii i niska waga.

W wybranym przedziale cenowym, będzie ciężko o ultrabooka do pogrania, ale do gier które wymieniłeś, taki powinien wystarczyć: http://www.sferis.pl/produkt/77468-hp-envy-6-1130sw-c6f62ea-i5-3317u-15-6-6gb-500gb-ssd32gb-hd7670m-noodd-win8-gra-cywilizacja-v-gratis.html

na plus w jego wypadku podświetlana klawiatura i przyzwoite głośniki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ultrabooki są także moim zdaniem lepiej,solidniej wykonane i fajnie się prezentują,więc jeżeli miałbym coś doradzać,to w zależnosci od posiadanego budżetu,ale jednak mimo wszystko ultrabook. Fajne modele ma teraz Samsung,warto je przejrzec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.