Skocz do zawartości
Razoralde

(prawdopodobnie) Złe odczytywanie temperatur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie wszystkich użytkowników purepc.pl

 

Otóż piszę do was z pewnym problemem z którym walczę już od pewnego czasu ... a więc

 

Mój problem jest związany z temperaturami , a dokładnie prawdopodobnie z złym ich odczytywaniem , temperatury w stanie spoczynku wynoszą dla Procesora 75*C i dla Karty Graficznej 70*C a kiedy osiągają 100*C+  komputer bardzo spowalnia a dzwięk zaczyna trzeszczeć

 

Chciałbym również napisać że wczoraj nasmarowałem procek i karte graficzą pastą termoprzewodzącą  zakupiłem również podkładkę chłodzącą , i czuć ze temperatura jest owiele razy mniejsza niż tydzień temu bez pasty lub podkładki ( i nie sądzę zeby było naprawdę 100*C po 10min grania)

 

Próbowałem znaleźć również w Biosie funkcję odpowiadającą za temperatury krytyczne by zwiększyć , lecz kompletnie nie mogę znaleźć takiej opcji ponieważ prawdopodobnie jej brak Dołączona grafika  

 

Z moich własnych amatorskich herezji podejrzewam błędne odczytywanie temperatur przez czujnik

 

 

 

Macie może pomysły co poradzić na ten problem ?

 

Mój Model : Asus k53sv

 

-Intel® Core™ i5-2410M CPU @ 2.30GHz

-NVIDIA GeForce GT 540M (+ Zintegrowana Intela)

- 6GB Ram

-Windows 7 64bit

 

 

(Edit. w owym momencie  siedząc na Forum procesor posiada temperature 85 stopni Dołączona grafika a maksymalna na tym procesorze kiedy wszystko spowalnia to 100*C)

(Edit 2 podczas uruchomienia komputera rano komputer miał około 40 stopni i leciało caly czas ku górze

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...