Skocz do zawartości
recble

Pomoc w wyborze access point'a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę pomoc w wyborze odpowiedniego access pointa do sieci domowej. Najlepiej w cenie do 150zł

 

Internet w domu jednorodzinnym od Orange (Neostrada do 10 Mb), modem standardowy - Livebox 2.0. Powodem rozbudowy sieci jest słaby zasięg wifi na drugim końcu domu, piętro niżej oraz konieczność podłączenia (w tamtym pomieszczeniu) dekodera TV do internetu (tv satelitarna, nie kablowa).

 

 

Zależy mi aby urządzenie posiadało stosunkowo dobrą antenę odbiorczą, aby nie było problemu z łączeniem się z Liveboxem (sygnał musi przebić się przez kondygnację i kilka ścian). Zadaniem Access pointa będzie wzmocnienie sygnału, dzięki czemu zasięg obejmie już cały dom + ogród. Dodatkowo musi mieć możliwość pociągnięcia od niego kabla do dekodera TV

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc =)

Edytowane przez recble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sygnał musi przebić się przez kondygnację i kilka ścian

 

Ale chcesz podłączyć tego Access Pointa (chyba chodzi ci o router) bezprzewodowo do liveboxa?

I żeby dalej przekazywał sygnał?

 

 

Przebijanie się wifi przez ściany nie wchodzi w grę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, ma być podłączony bezprzewodowo do liveboxa i dalej ma dawać sygnał. Zależy mi aby dodatkowo miał chociaż jedno wyjście na kabel (z powodu dekodera tv).

 

Zasięg liveboxa dochodzi normalnie do tego pomieszczenia, urządzenia łączą się z nim (np laptop czy telefon kom.) jednak prędkość jest zdecydowanie za słaba (ale pozwala to choćby przeglądać strony www). W niektórych miejscach potrafi też zgubić sygnał - zbyt duże tłumienie. Zauważyłem również, że połączenie jest o wiele bardziej stabilne na laptopie niż telefonie czy tablecie - domyślam się,że chodzi o jakość karty/modemu bezprzewodowego w urządzeniu.

 

W związku z czym jeśli tylko antena odbiorcza Access Pointa/ routera będzie mocniejsza (bardziej czuła?) od zwykłego modemu bezprzewodowego montowanego np w laptopie to powinno to zadziałać.

 

Jestem świadomy, że nie uzyskam tym sposobem nie wiadomo jakiej prędkości, ale przynajmniej połączenie będzie stabilniejsze, zasięg większy, prędkość chociaż trochę większa oraz podłączę dekoder tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak użyjesz routera w funkcji repetera to wydajność spadnie drastycznie.

Jeżeli chciałbyś to zrobić żeby działało dobrze, to potrzebowałbyś dwa routery.

Jeden odbierający sygnał z Liveboxa a drugi rozgłaszający go dalej.

Obydwa połączone ze sobą skrętką.

 

Dużo zależy też od zakłóceń. Jeżeli masz w pobliżu dużo sieci bezprzewodowych

to będą momenty że w ogóle sieć może nie działać.

 

Jedyne co mógłbyś zrobić to wymienić antenę na bazie na jakiś lepszy panel 

(firmowy!!!!!) i skierować go w stronę w którym będzie odbierany sygnał.

Tylko w liveboxie antena jest chyba wbudowana na stałe?

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena niestety jest wbudowana.

 

Poza zwiększeniem zasięgu zależy mi na podłączeniu dekodera tv do internetu  (brak możliwości połączenia przez wifi, a ciągnąć kabel przez cały dom to zdecydowanie zły pomysł)

 

Jak bardzo drastycznie spadnie wydajność? Tylko na sygnale od tego routera czy całej sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się bałem,że jestem skazany na 2 urządzenia,a tu proszę - bardzo ciekawe rozwiązanie, dzięki =)

Standard g w zupełności wystarczy. Zastanawia mnie jednak czy antena odbiorcza nie będzie zbyt słaba

 

Znalazłem wczoraj starego Edimaxa ex-7206APG, po dłuższym czasie kombinowania udało mi się zalogować (po resecie miał bardzo nietypowy "adres", zupełnie inny niż we wszystkich "instrukcjach"..).

Ustawiłem go w trybie universal repeater z automatycznym przydzielaniem adresów ip. Jak tylko znajdował się w odpowiednim miejscu to net śmigał - zarówno po kablu jak i bezprzewodowo =) problem zaczął się przy 2 urządzeniach połączonych równocześnie-wtedy zaczynał zamulać i zawieszać się.. staruszek nie wyrabiał =(

 

Na razie pozostawiłem go, aby chociaż dekoder TV był podłączony do internetu, pozostawiając sobie więcej czasu na wybór odpowiedniego urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...