Skocz do zawartości
MichalGG

Zasilacz- wytrzyma?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam zasilacz Chieftec GPS-450W. Coś takiego - http://allegro.pl/chieftec-gps-450aa-101-a-prawdziwe-450w-pci-e-i3315782729.html .

I tu pytanie, obecnie mam amd 5600+, 2gb ram, 2 dyski po 160gb, 9600gt więc obciążeniem to dla niego nie jest.

Czy wytrzymałby pracę z AMD fx-6100, 8gb ram i kartą amd 7850? Planuję modernizację, a nie wiem czy uciągnie zasilacz. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już masz ten procesor w każdym razie jest słaby, nie opłaca się go kupować. Przy karcie graficznej gdzie niepotrzebne Ci APU szukaj  czegoś na intelu, a jak już AMD to AMD FX-8320 8 rdzeni teoretycznie może być przyszłościowo jeśli składasz komputer na kilka lat w innym wypadku lepiej brać i5 i w przyszłości jeśli będzie potrzeba zmodernizować na i7 (wybrałbym tą opcje) będzie sporo wydajniej od AMD, ciszej i energooszczędniej. Zakładam że  komputer do gier, tylko w programach które wykorzystają powyżej 4 rdzenie ten AMD wyżej może się opłacać Ten FX-6100 w grach będzie raczej słabszy od Intela G2020 który jest prawie 200zł tańszy Dołączona grafika i g2020 jest energooszczędny a platforma pozwala na sporą modernizacje np i5 lub i7 w przyszłości. Więc jak nie masz na i5 lub i3-3220 który kosztuje 440zł to lepiej brać G2020. Ale odpowiadając na pytanie  zasilacz wystarczy taki zestaw nie pobierze więcej jak 300W

PS. Nie wiem po jakiego 2 tematy zakładałeś o ten zasilacz mogłeś spytać w drugim temacie modernizacji

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...