Skocz do zawartości
Gość

Kolejne 8gb do mojego DELL Precision M6600 - system nie rusza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Powielam temat napisany przez użytkownika save87, ponieważ nie zostało podane rozwiązanie i nigdzie jak do tej pory nie znalazłem odpowiedzi.

Zatem jak w temacie:

"Posiadam laptopa takiego jak w temacie, mam zainstalowane w nim 2X4GB SODIMM DDR3 1333Mhz, dziś dokupiłem kolejne 2x4gb tych samych kości po włożeniu ich do środka komputer się odpala lecz na wyświetlaczu nic się nie wyświetla. Zamieniłem kości slotami te nowe włożyłem na miejsce tych starych i komputer normalnie odpalił więc wykluczyłem że nowe kości są wadliwe.

Prosze mi powiedzieć jaka może być przyczyna tego że komputer nie działa po włożeniu całych 16gb?

Czy chodzi tutaj może o jakieś ustawienie w BIOSie?

Teraz odkryłem jeszcze jeden mankament a mianowicie system startuje normalnie tylko z gniazd pod tylną pokrywą czyli sloty A i B, jeżeli włoże chociaż jedną kość do slotow ukrytych pod klawiaturą odpowiednio C i D to komputer startuje a po chwili się wyłącza i  nic się nie wyświetla na LCD..."

 

Mam dokładnie ten sam problem i nijak nie potrafię sobie z tym poradzić.

Dodam tylko że mam Windowsa 7 Pro, żeby nie było wątpliwości czy system taką ilość pamięci obsługuje.

Będę wdzięczny za wszelaką pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znalazłem odpowiedź. Wszystko tak naprawdę zalezy od procesora. Musi on obsługiwac 4 sloty. W przeciwnym razie dwa sloty pod klawiaturą są zablokowane. Musi to być procesor czterordzeniowy 8 wątkowy z rodziny i7. W moim przypadku miałem i5 2540M i on nie obsługiwał. Wiem ze procki i7 2760QM, 2820QM i z serii XM przykładowo 2960XM, czy 2920XM odblokowują dodatkowe sloty pod klawiaturą w M6600.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie cpu jak najbardziej obsluguje 16gb zobacz http://ark.intel.com/pl/products/50072/Intel-Core-i5-2540M-Processor-3M-Cache-up-to-3_30-GHz natomiast i7 do 32gb może byc ze 2 sloty sa zablokowane przez della w biosie. Ale zawsze mozesz przetestowac 2x8gb

To ile ramu obsługuje to jedna kwestia (w zasadzie mało istotna tutaj), głównie chodzi o ilość kanałów pamięci. Ten i5 ma 2 kanały (czyli powinien obsługiwać 4 sloty). i7 też mają obsługę 2 kanałów. Czyli teraz jest kwestia jak to zaimplementował producent. Może te dwa dodatkowe sloty są tak na prawde jednym i tym samym kanałem (dziwne ale prawdopodobne). W każdym razie ja bym nie szukał tego w procesorze tylko raczej gdzieś w BIOSie.

 

Only two memory connectors with Intel Core i5-2520M/2540M or Intel Core i7-2620M; DDR3 1600 MHz memory configurations are limited to 16 GB; 2 HDD bays + miniSSD card. GB;

Because of an Intel Sandy Brigde CPU limitation, you must have a quad Core-i7 CPU in order to use these two RAM slots. This is because each 2 cores has its own memory controller that only supports 2 slots of memory

Też miałeś racje Dołączona grafika Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...