Skocz do zawartości
zubek29

Blu-ray nie czyta pen-driva.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu, z góry przepraszam jeśli nie. Otóż mam duży problem ze swoim nowym pen-drivem. Kupiłem dzisiaj Kingstona 32GB w celu oglądania filmów przez blu-raya, ale na razie nic nie idzie tak jak trzeba. Z tego co już się dowiedziałem to na pen-driva w systemie plików fat32 nie można wrzucać plików większych niż 4GB a mi chodzi akurat o filmy 1080p czyli dużo większych. Dowiedziałem się również że mój blu-ray nie czyta pen-drivów w systemie ntfs. No to został jeszcze system exfat, trzeci i ostatni z możliwych opcji przy formatowaniu. Tego niestety też nie przeczytał. Dlatego teraz myślę jakie mam jeszcze możliwości. Czy np. może jakiś nowy software do pena lub blu-raya pomoże a może zostać przy fat32 i spróbować podzielić film na kilka części tak żeby przerzucany part nie był większy niż 4GB. Dodam jeszcze że blu-ray to ONKYO BD-SP309 a pen-drive to KINGSTON DataTraveler SE6 32GB. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sam film który zamierzasz odtworzyć, jaki ma format?
zgodnie ze specyfikacją, odtwarzacz czyta tylko takie pliki: "DivX Plus HD, MP3, JPEG, AVCHD"
Może po prostu nie ten format pliku wideo?

System plików na pendrive nie powinien mieć nic do rzeczy (w końcu nie jest to kilkuletni radio-odtwarzacz samochodowy na mp3 do samochodu, gdzie tolerują tylko fat32 Dołączona grafika )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie chcesz mkv okgladac a wiekszosc stacjonarnych odtwarzavzy tego nie czyta i nie przeczyta jeszcze dlugo. Pewnie dlatego nie "czyta" ci pena. Sformatuj w ntfs i oprocz filmu 1080p wrzuc jakies avi, albo odrazu podziel sobie ten film na kawalek mniejszy niz 4 giga i wrzuc razem z jakims avi. Jak zobaczy avi a drugiego filmu nie to znaczy ze poprostu nie obsluguje formatu pliku a nie formatowania pena,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy to głównie avi i mkv. D.rek dokładnie jak mówisz "System plików na pendrive nie powinien mieć nic do rzeczy (w końcu nie jest to kilkuletni radio-odtwarzacz samochodowy na mp3 do samochodu, gdzie tolerują tylko fat32 Dołączona grafika )" To samo sobie pomyślałem ale jednak wychodzi na to że ma bardzo wiele wspólnego... dw10 zrobię tak jak mówisz ale to i tak raczej nic nie da bo ten bluray chyba po prostu nie czyta penów w ntfs zobaczcie nawet na tej stronie http://agdlab.pl/testy/testujemy-osiem-zestawow-kin-domowych-51,56095,page6/ mniej więcej na środku strony w wadach sprzętu piszę o tym nieobsługiwalnym ntfs . Pisałem jeszcze na innych forach to doradzili mi dzielić film na kawałki i wtedy na pena (fat32) ale to trochę dużo ciach!ia. Ale jeśli nic lepszego nie wymyślę to będę tak robił. Tylko jeszcze jeden problem że ten syf nie odtwarza mkv czyli najprawdopodobniej do tego typu filmów będę musiał targać laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś odtwarzać mniejsze pliki mkv?

Można też spróbować odtworzyć mkv z "wyrzuconym" audio (mój TV np. nie toleruje jak w kontenerze mkv jest audio w mp3), będziesz miał pewność czy twój sprzęt go odtwarza czy nie.

Dzielenie filmu na kawałki jest banalnie proste - np. w mkvmerge GUI można podzielić plik na dowolne rozmiary w kilka minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie dzisiaj zainstalowałem mkvmerge i uważam że to świetny program. Można nawet sobie rozszerzyć obraz tak by zlikwidować pasy. Teraz właśnie trzymam pena w fat32, dziele pliki w tym programie i wrzucam na sticka po czym podłączam do bluraya i odtwarzam. Ostatnie 3 filmy które puściłem były w mkv i wszystkie się bez problemu odtwarzały. Myślę że to zasługa tego programu. Póki co bardzo dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...