Skocz do zawartości
J.Piotr

Laptop/netbook/ultrabook

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję tym razem urządzenia przenośnego dla siebie. Udaję się na studia i potrzebuję przenośnego laptopa na 6 lat.

Wymagania:

- w miarę tani (czyt. powyżej 2k nie wchodzi w grę, mniej mile widziane, książki drogie ^^).

- czas pracy na baterii najlepiej ~3h+

- w miarę wydajność (byleby to nie było kompletne dno, np jakieś APU zamiast intela?)

- temperatura 'pod palcem' czym niższa tym lepsza

- mile widziany dostęp do chłodzenia (czyt. można otworzyć i przeczyścić bez rozbierania całego laptopa)

 

Ogólnie, to będzie służył do internetu, otwierania pdf/ppt/doc, robienia notatek, ewentualnie filmów, na pewno nie do gier (nie będzie czasu, a od tego mam komputer stacjonarny).

Miło by było jakby te 6 lat przeżył bez wymiany na nowy model ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko przewidzieć czy coś przeżyje ponad 2 lata a tu mowa o 6. Teraz laptopy są "inaczej" robione kiedyś bardziej przywiązywano uwagę do wytrzymałości czyt. starsze Delle.  

Powiedz jeszcze czy laptop ma być z systemem? I jaka wielkość ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System, może być, ale nie obowiązkowo, wielkość to chyba 15 cali? Ew coś z przedziału 13-17, mały źle (cena/wydajność/jakość matrycy), za duży jeszcze gorzej (waga).

Ciężko mi coś dobrać, ew. jak padnie to się kupi nowy za jakiś czas, ale np ojciec ma Asusa już z dobre 6 lat i ładnie się trzyma Dołączona grafika

Oglądałem HP Folio i troszkę drogi, Dell'a 15R, tutaj już lepiej, ale dalej szukam i chętnie zobaczę propozycje, jeżeli ktoś takowe ma.

Coś widzę, że raczej w 2k się nie zmieszczę.

Edytowane przez J.Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Ja również chciałam się Was poradzić odnośnie zakupu ultrabooka. Zupełnie się na tym wszystkim nie znam więc byłabym bardzo wdzięczna gdybyście mogli mi polecić jakiegoś fajnego ultrabooka którego cena nie przekracza 3000 zł. Ultrabook ma mi służyć do przeglądania internetu, oglądania filmów no i obsługi programów MS Office. Chciałabym żeby matryca była nie większa niż 14' i żeby był lekki :). Z góry wielkie dzięki za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...