Skocz do zawartości
k930

notebook wielozadaniowy do 4500

Rekomendowane odpowiedzi

Mam peceta i chciałbym kupić laptopa, który nie wyląduje w koszu po zakończeniu gwarancji. Interesuje mnie wszystko: wyświetlacz, czas pracy na baterii, podzespoły, gniazda, możliwości upgrade'u, a przede wszystkim jakość wykonania - czyli najlepszy laptop w tej cenie. Wyświetlacz 15.6" Full HD, ewentualnie jakaś "zgrabna" siedemnastka - np. taki Samsung NP770Z7E, którego oglądałem i mogę powiedzieć, że jak na ten gabaryt jest bardzo mobilny. Do tej pory wygrzebałem to:

 

Samsung NP770Z7E 

Asus N550JV

MSI GE70 2OE

 

Co o nich myślicie?

Czy można wymienić baterię wbudowaną wewnątrz?

Jak waszym zdaniem wygląda jakość wykonania poszczególnych marek, awaryjność i koszty serwisowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up,

Co powiesz o jakości wykonania?

Jesteś pewny, że będzie lepszy od N550?

Asus ma genialny wyświetlacz IPS, jest mniejszy i tańszy, ale ma też sporo wad, za które dość mocno go zjechaliście (http://www.purepc.pl/notebooki/test_asus_n550jv_przenosne_centrum_multimedialne?page=0,8). Odpowiadając na pytanie autora, z wymienionych wad przeszkadza mi tylko brak miejsca na dysk i nie wiem czy przyda mi się na uczelni bez złącza VGA.

Z drugiej strony jest Samsung w zasadzie z podobnymi bebechami, poza trochę sensowniejszą grafiką. Nie pozwolili mi go w sklepie rozkręcić, ale w BIOSie widziałem wolny port SATA, więc pewnie jest tam trochę miejsca. Poza tym, w jednej recenzji skarżyli się na obniżenie zegara CPU przy maksymalnym obciążeniu. Zrzucili to na 90W zasilacz, ale może to z nimi coś było nie tak. Chociaż Asus ma 120W

 

Zapomniałem, jeszcze jest taki Samsung ATIV Book 8 NP870Z5E-X01PL, myślicie że warto za tą cenę?

 

Czy jest możliwość wymiany napędu optycznego z podajnikiem szczelinowym lub zastąpienia go dyskiem twardym?

Czy wszystkie laptopy posiadają te same zintegrowane układy dźwięku?

Moglibyście jeszcze zaproponować jakieś notebooku 15,6" FHD, bo ciężko coś znaleźć?

Edytowane przez k930

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych to trochę kasy, dla innych wiele miesięcy oszczędności. Nie będę miał drugiej takiej okazji zbyt prędko, dlatego chcę rozwiać wszystkie wątpliwości i wybrać najbardziej opłacalny sprzęt. Nie kupuję laptopa dla was, mam swój typ, ale proszę o pomoc w odpowiedzi na pytania, bo jak wiadomo, im więcej oczu patrzy, tym więcej widać :)

 

Doszedłem do wniosu, że wielkość matrycy ma znaczenie przede wszystkim dla mobilności, a dla wygody użytkowania liczy się rozdzielczość. Mówi się, że granicą mobilności notebooka jest 15", ale, tak jak pisałem, z tym 17" Samsungiem też nie powinno być problemu.

Edytowane przez k930

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...