Skocz do zawartości
Wojo

Jaki monitor?

Rekomendowane odpowiedzi

NIE BIERZ FLATRONA jeśli tylko możesz wydostać CTX Futura PR-705F - TRINITRON!!!

Ctx ma częstotliwość poziomą [KHz] 30-86 co imho go dyskwalifikuje na tle innych monitorow na dzien dobry...

tak sie sklada ze jestem wlasnie na etapie zakupu monitora takze i mialem ostatnio na pare dni flatrona p700 wyporzyczonego. wnioski: tego cuda tez bym nie polecil. jutro albo pojutrze bede mial nec 791SB takze sie podziele spostrzezeniami :)

A co to oznacza, poza suchymi faktami? Przecież na 17'' i tak nie ma sensu włączać rozdziałek powyżej 1024x768. 8)

Tak więc polecam CTX'a!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to oznacza, poza suchymi faktami? Przecież na 17'' i tak nie ma sensu włączać rozdziałek powyżej 1024x768. 8)  

Tak więc polecam CTX'a!

Hmm... ja nie wyobrażam sobie pracy przy 1024x768 na 17" - ikony wyglądają jak obrazy w muzeum. Pracuję z konieczności na 1152x864 bo mam odświerzanie 100Hz. Dla mnie najlepszą rozdziałką jest 1280x960 - 1024x768 to dobre dla 15"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

devon: jak Flaron pisze to jes plaski (na 99%) ;)

Analogicznie jak masz napisane Trinitron ;) (no chyba ze te starsze sprzed kilku lat tzw. walce )

 

CTX Futura PR-705F <- zajebisty monitorek :D Byl tez bodajze 711F czy jakos tak , chodzi mi o odpowiednika Sony G220 ;)

 

Devon: jak masz mozliwosc kupienia tego CTX'a to bym bral bez namyslu. Maja nawet lepsza regulacje geometrii niz Sony :D

Z tym CTXem zaden LG nie moze sie rownac ;) Bo trinitron to poprostu najwyzsza jakosc kolorow, ostrosci, najlepszy obraz na swiecie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślełem że płaski ale chec znać opienie jakiegos użytkownika i żeby mi powiedział cos na temat tego monitorka wiec jesli ktos ma niech napisze i ja mam ten monitorek Flatron ez T710PH za 540 brutto wiec sobie go wezme :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to oznacza, poza suchymi faktami? Przecież na 17'' i tak nie ma sensu włączać rozdziałek powyżej 1024x768. 8)  

Tak więc polecam CTX'a!

Hmm... ja nie wyobrażam sobie pracy przy 1024x768 na 17" - ikony wyglądają jak obrazy w muzeum. Pracuję z konieczności na 1152x864 bo mam odświerzanie 100Hz. Dla mnie najlepszą rozdziałką jest 1280x960 - 1024x768 to dobre dla 15"

:lol: ....aby zachowac proporcje najlepsze rozdzialki to:

15" - 800x600 ewentualnie 1024x768

17" - 1024x768

19" - 1280x960

tylko mówimy tutaj o monitorach cyfrowych...

do ciekło krystalicznych to sie ma nieco inaczej bo np. LCD 18" to ma 18",

a cyfrowy monitor 17" ma w rzeczywistości 16"...więc rozdzielczość jest mniejsza na cyfrowych....

 

pozdr

Damianosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choopie bierz Nec 791sb..... sam mialem taki sam dylemat jak ty ......i po blisko 3 miesiecznym namyslaniu sie i analizowaniu zapodalem Nec'a....... ewentualnie bym rozwazyl jeszcze CTX'a chyba model 711 ale na bebechach sony.......takze nie laduj sie lg...... nie sa to zle monitory ale na moje to porownywalny do Nec'a 791 jest lg 700P .......ale jest moim zdaniem gorszy ......

 

radze poczytac komentarze......:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=3865

 

ZOBACZ KONIECZNIE IiYAME SILVER BLUE.....extra monit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj ojciec kupil sobie do komputera domowego 2 tygodnie temu ctx pr705f za okolo 850 zł i powiem wam ze nie widzialem jeszcze nigdy lepszej jakosci. W sklepie, w ktorym go kupowano sprzedawca postawił go obok monitorów za 1500zł i leżały przy nim ;] rozdzialka 1600x1200. A 2 dni temu ojczulek kupil sobie do biura 19" fujitsu siemens nixdorf za 700zł w selgrosie (taka zaje fajna promocja). Fajny i płaski wiec polecam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam CTX PR 711FL :twisted: . http://www.allegro.pl/show_item.php?item=16364379 sprobuj moze uda ci sie go wylicytowac za rozsadna cene. Ja np swoj kupilem na allegro za 600 zł gosciu ktory go sprzedawał nie wiedział chyba co robi. Tym bardziej ze jest na 3-letniej grarancji "door to door" :twisted:. A w sklepie nowy kosztuje bagatela 1300 zł. Może ten gosciu tez bedzie .... Ten monitor poprostu wymiata na calej lini :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te wasze Flartrony mozecie sobie wsadzic sobie wiadomo gdzie. Porównaj sobie obraz miedzy pozadnym trinitronem a flartonem :)

no commenct

Dobrze gada, dac mu piwa :D

 

Ale tego ctx 711 chyba jush chyba w sklepach nie ma nowego :( Zostaly wycofane z produkcji, podobnie jak Sony g220 (a ten ctx to taki odpowiednik tego soniacza) ;)

Sam zaluje ze rok temu nie kupilem tego Ctx'a (kupilem g220), zaoszczedzilbym 200 zeta :D No i regulacje geometri ma lepsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te wasze Flartrony mozecie sobie wsadzic sobie wiadomo gdzie. Porównaj sobie obraz miedzy pozadnym trinitronem a flartonem :)

no commenct

-tuter- przedewszystkim jakość obrazu zależy od karty; po drugie takie teksty "...te wasze Flartrony mozecie sobie wsadzic..." -to sobie zachowaj dla siebie...moim pierwszym monitorem był Flatron 795FT Plus i w czasie kiedy go kupywałem to był jednen z najlepszym monitorów na rynku...

teraz mam Flatrona 900P i obraz jest znakomity, poprawna geometria oraz kolory, juz nie wspomnę o najlepszych powłokach antyodblaskowych(czy jak one tam sie nazywają)...a porównując go np. z Szajsungiem 957MB obraz to niebo (na flatronie) a piekło (oczywiście nie aż taka różnica; na szasjungu)...co do właśnie SyncMastera 957MB to nie wiadomo kto jest producentem kineskopu...a tak na marginesie ten kto w doborze monitora kieruje się parametrami co czysty idiota :twisted:

 

pozdr

Damianosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te wasze Flartrony mozecie sobie wsadzic sobie wiadomo gdzie. Porównaj sobie obraz miedzy pozadnym trinitronem a flartonem :)

no commenct

Dobrze gada, dac mu piwa :D

 

Ale tego ctx 711 chyba jush chyba w sklepach nie ma nowego :( Zostaly wycofane z produkcji, podobnie jak Sony g220 (a ten ctx to taki odpowiednik tego soniacza) ;)

Sam zaluje ze rok temu nie kupilem tego Ctx'a (kupilem g220), zaoszczedzilbym 200 zeta :D No i regulacje geometri ma lepsza ;)

rcube wiem monitor juz wycofany z sklepow ale gdzie niegdzie mozna go jeszcze dostac :) Wiem ten Sony ma identyczne parametry z PR711FL.

Oba rownież sa na kineskopie Trinitrona. Uważam ze ten monitorek był zakupem na przyszlosc i starczy mi co najmniej jeszcze na 2 lata. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te wasze Flartrony mozecie sobie wsadzic sobie wiadomo gdzie. Porównaj sobie obraz miedzy pozadnym trinitronem a flartonem :)

no commenct

-tuter- przedewszystkim jakość obrazu zależy od karty; po drugie takie teksty "...te wasze Flartrony mozecie sobie wsadzic..." -to sobie zachowaj dla siebie...moim pierwszym monitorem był Flatron 795FT Plus i w czasie kiedy go kupywałem to był jednen z najlepszym monitorów na rynku...

teraz mam Flatrona 900P i obraz jest znakomity, poprawna geometria oraz kolory, juz nie wspomnę o najlepszych powłokach antyodblaskowych(czy jak one tam sie nazywają)...a porównując go np. z Szajsungiem 957MB obraz to niebo (na flatronie) a piekło (oczywiście nie aż taka różnica; na szasjungu)...co do właśnie SyncMastera 957MB to nie wiadomo kto jest producentem kineskopu...a tak na marginesie ten kto w doborze monitora kieruje się parametrami co czysty idiota :twisted:

 

pozdr

Damianosz

Damianosz jak chyba zauważyles ten topic jest o monitorze a nie o grafie.

Chyba logiczne ze osoba kupujaca monitor z wyzszej polki posiada dobra grafe. BTW do ogladania dobrej jakosci obrazu w rozdzielczosci 1024X768 wystarcza przecietna karta 16MB. Jesłi nie wiesz to parametry monitora swiadczą o jego klasie. Każdy z nas wie ze obraz na trinitronach jest lepszy pod wzgledem jakosci i estetyki barw. Było juz kiedys o tym :evil: szukaj :evil: . A propos ja nie kieruje sie wylacznie parametrami monitora chociaz nie ukrywam ze jest to bardzo wazne. Istotna jest tez dla mnie gwarancja , funkcjonalnosc. Poza tym kupujac monitor nie kupuje sie go na miesiac tylko na dluzszy okres czasu ( monitor jest najzadziej wymieniana czescia komputera) wiec parametry monitora nie moga byc bez znaczenia. Dzis wystarczac bedzie mu rozdzielczosc 1024x768 przy 85hz. Ale co bedzie za rok ?? Dla mnie juz teraz jest to za malo aktualnie przcuje w rozdzielce 1280x1024 przy ktorej monitor radzi sobie bez problemu z odswiezaniem 90Hz :twisted: .

Wieć trzeba patrzec na to z innej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DEVON'ie!

Flatron izi (EZ) jest udawanym płaskim monitorem ("easy" znaczy chyba "łatwizna" ;), nieważne zresztą ). Nie widziałem go niestety podczas pracy :?

 

P.S. Monitory z magic/super bright mają wrodzoną wadę, mianowicie nieostry obraz :( (zwłaszcza NEC SB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG moim zdaniem sa mierne, ok niby plamka mala, odchylanie ok ale w ogulnym odczuciu slabe!!! polecam nec 791 jesli chodzi o neowe, jesli niezalezy ci na nowce to EIZO kup niepozalujesz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...