Skocz do zawartości
buraggio

Chłodzenie do I5-4670K na płycie Gigabyte GA-Z87N-WIFI do 200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich,

w pierwszym moim poście na tym forum chciałbym się zwrócić z prośbą o pomoc w dobrze chłodzenia dla procesora I5-4670K na płycie GA-Z87N-WIFI. Cały zestaw, który składam ma pracować w obudowie BitFenix Prodigy.

Problem polega na tym, że wspomniana płyta główna ma pewną wadę: slot PCI Express x16 jest w niej umiejscowiony bardzo blisko gniazda procesora, sprawiając, że coolery CPU mogą uniemożliwić podłączenie karty graficznej. Problem ten jest stwierdzony w niektórych recenzjach jakie znalazłem w internecie, niestety nigdzie nie widziałem przykładów chłodzeń, które można zastosować. 

link do płyty głównej: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-z87n-wifirev_10/specs/

 

planowany ram: Crucial Ballistix DDR3 2x4GB/1866

 

Edytowane przez buraggio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiście - chłodzenie cieczą jest proponowane i widziałem ten wariant na filmikach na YT (dokładnie ta sama płyta główna, procesor i chłodzenie). Niestety cena jest tutaj główną przeszkodą (200zł powyżej budżetu) - zamówienie chcę złożyć dokładnie w tym samym sklepie Dołączona grafika

 

[12:49] na stronie http://pcpartpicker.com/b/Hid znalazłem zestaw na tej płycie wykorzystujący Thermalright AXP-100 (58 x 105 x 121 mm) - może teraz będzie łatwiej coś dobrać

[13:33] jeden z coolerów noctuy ma wpisaną płytę w compatibility list: http://www.noctua.at/main.php?show=compatibility_gen&products_id=63&lng=en#LGA1150_Gigabyte

Edytowane przez buraggio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie coolery do 125mm szerokości nie powinny blokować złącza pci-e ale dodatkowym problemem u ciebie jest wysokość.

Najtańszy będzie Raijintek Aidos ale dużo na nim nie podkręcisz, następnie Noctua NH-U9B SE2 i wspomniany przez ciebie Thermalright AXP-100. Musisz sprawdzić w necie jakie coolery a/c ludzie wkładają do tej budy

Edytowane przez Gkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie coolery do 125mm szerokości nie powinny blokować złącza pci-e ale dodatkowym problemem u ciebie jest wysokość.

Najtańszy będzie Raijintek Aidos ale dużo na nim nie podkręcisz, następnie Noctua NH-U9B SE2 i wspomniany przez ciebie Thermalright AXP-100. Musisz sprawdzić w necie jakie coolery a/c ludzie wkładają do tej budy

W recenzjach wszyscy testują tą płytę główną bez zewnętrznej grafiki (jakby nie widzieli, bądź nie chcieli widzieć problemu). Głównie co widzę to chłodzenie cieczą Corsair H60 (też H75 i H100i) jest wykorzystywane przez użytkowników - tyle, że nie mam za bardzo pojęcia o takich chłodzeniach.

 

Aczkolwiek H60 (w cenie do 300zł) byłoby akceptowalne - warto pamiętać, że na tej płycie max. OC to 4,4 GHz (przynajmniej tak piszą w recenzjach, czyli podobnie do wersji tej płyty dla podstawek LGA1055)

 

Z klasycznych chłodzeń pasowałoby pewnie Scythe Shiruken 2, ale wynikami to on pochwalić się nie może Dołączona grafika

Edytowane przez buraggio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie da się znaleźć lepszej płyty?

 

Asus Z87I-PRO ma ten sam format (+wifi), ale to znowu +150zł do ceny

 

 

h90 znajdziesz za ~310zł. Montaż wszystkich gotowców aio jest banalnie prosty, nawet bp nie trzeba stosować

 

Rozumiem, że tak proste jak tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=VJY8EPW7nVc&feature=player_detailpage#t=183 ? Pasta termoprzewodząca jest dołączona do zestawu?

Edytowane przez buraggio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly ten twoj watek nie trzyma sie kupy. napisz lepiej jaki masz budzet w jakkm to sklepie chcesz skladac i do czego ten kompa ma byc wykorzystywany czyli czy bedziesz robil oc, skalpowal procka, gry, montaz co kolwiek co tam sobie wymysliles to moze wtedy do czegos doprowadzi ta dyskusja

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem, że tak proste jak tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=VJY8EPW7nVc&feature=player_detailpage#t=183 ? Pasta termoprzewodząca jest dołączona do zestawu?

 

Tak cały montaż zestawów aio składa się do przykręcenia kilku śrubek a pasta nałożona jest już przez producenta na podstawę bloku

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly ten twoj watek nie trzyma sie kupy. napisz lepiej jaki masz budzet w jakkm to sklepie chcesz skladac i do czego ten kompa ma byc wykorzystywany czyli czy bedziesz robil oc, skalpowal procka, gry, montaz co kolwiek co tam sobie wymysliles to moze wtedy do czegos doprowadzi ta dyskusja

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Trzyma się kupy, trzyma Dołączona grafika 

 

Mam problem z dobraniem chłodzenia (najlepiej konwencjonalnego) do płyty głównej. Nie pisałem zestawu, bo w FAQ pisało, że od tego są osobne działy na forum i grozili ostrzeżeniami

 

komputer chcę złożyć na morele.net (w sumie ze względu na wybór)

 

przeznaczenie: obliczenia numeryczne, programowanie, gry; 

komputer stacjonarny, który będzie podróżował - nie, nie laptop 

 

zestaw:

 

  • Intel CORE I5-4670K
  • Gigabyte GA-Z87N-WIFI
  • Crucial Ballistix DDR3 8GB/1866 (2*4GB)
  • SSD Plextor 2,5' 128GB, SATA III
  • BitFenix Prodigy Mini-ITX - czerwona (BFC-PRO-300-RRXKR-RP)
879,00 zł+459,01 zł+315,82 zł+355,00 zł+306,03 zł=2 314,86 zł
 
dodatkowo ze starego komputera:

 

  • Be Quiet! Pure Power L7-530W 80plus
  • Sapphire HD 6790

według kalkulatora ze strony producenta bequiet! zapotrzebowanie zestawu to 450W, karta graficzna będzie wymieniona w przyszłym roku.

 

chcę podkręcić na niej procesor do ~4,2GHz - z tą płytą to jak najbardziej możliwe - ale na pewno nie chcę chłodzić go stockowym chłodzeniem intela; budżet ~250zł; w tej chwili skłaniam się ku Corsair H60, bo chyba z chłodzeniem powietrzem będzie krucho

Edytowane przez buraggio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmień płytę, proponuję http://www.asrock.com/mb/Intel/B85M-ITX/

Też widziałem tą płytę, ale nie ma ona wifi :/

 

 

Za to tą jestem zachwycony Dołączona grafika właśnie czytam specyfikację i recenzje. Jakie w takim razie wybrać do niej chłodzenie? Jeśli można ją bardziej podkręcić niż płytę od Gigabye - może to rozwiązanie z chłodzeniem cieczą od Corsaira (H60) byłoby dobre? Bo nie wiem czy taki Zalman CNPS14X zmieściłby się w odbudowie

Edytowane przez buraggio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...