Skocz do zawartości
rafix00

Nowy zasilacz dziwnie działa Corsair TX650

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem ostatnio nowy zasilacz Corsair TX650 (650W) i zdziwiło mnie to że przy uruchomieniu kompa wiatrak od karty graf. lub też i pozostałe chodzą na FULL przez ok 1-1,5 sekundy po czym zwalniają do normalnych obrotów. Natomiast sam zasilacz chodzi dość głośno (głośniej od mojego 4-letniego starego zasilacza o mocy 550 W mało znanej firmy) nawet gdy komp nie jest obciążony i nic na nim nie robię.

Podam cały zestaw jaki posiadam:

Windows 7 Ultimate 64-bit

Płyta główna MSI P55-CD53

Procek Intel Core i7 860 2,80 GHz - chłodzenie Silentium PC Spartan PRO HE924

Karta graf. MSI GeForce GTX 760 2GB GDDR5 OC Edition

RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3 1600 MHz CL7

Dysk WD CAVIAR 640 GB 32 MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy niektórych grafikach da rade zauważyć coś takiego, że kiedy odłączysz zasilanie 6-pinowe lub 8-pinowe od grafiki i próbujesz uruchomić komputer to też wiatraki chodzą na full i oczywiście komputer się nie uruchomi. Zmierzam do tego, że skoro to nowy zasilacz to może podczas załączania inaczej puszcza zasilanie na pewne linie(albo od razu nie puszcza zasilania na pewne linie), albo coś w ten deseń. I dlatego tak masz "trochę inaczej". 

 

Natomiast u mojego brata w komputerze, gdzie jest zasilacz OCZ i GTX260 (taki stary komputerek) to od samego początku tak było. Czyli tak jak napisał Finchy procedura startowa/testowa.

 

A to, że zasilacz chodzi Tobie głośniej (pod warunkiem że wszystko inne działa stabilnie), to po prostu trafiłeś na taką sztukę. Jeśli jest to uciążliwe, to zareklamuj.

Edytowane przez Zent
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź ;)
Pierwszy raz wymieniałem zasilacz więc dlatego tak wypytuje o te zmiany. No a co do głośności to jakoś muszę to znieść chociaż podczas grania nie ma to znaczenia.
dzięki za odpowiedzi, temat można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...