Skocz do zawartości
wucet

Buda do LC - ma wejść chłodnica Phobya G-Changer 280 pod dachem.Co polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie!

 

Potrzebuję nowej budy.Na razie tytułowa chłodnica leży na budzie Fractal Design Define R2 (przykręcona) ale nie wygląda to tak jakbym chciał,kurzy się mocno itd. Nie bardzo mogę gdzieś indziej tą chłodnicę upchnąć bo pionowo za drzwiczkami frontowymi jest druga (widać na focie jej część). wysokość chłodnicy z wentylami i "uszczelkami" to 9cm, długość ok 35cm. Możecie polecić obudowę do której to wejdzie pod dach a nad mobo?

 

Dzięki z góry i pozdro!

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e7d100e5cfc3fb3d.html

 

Kedyś Aerial o czymś takim pisał ale chłodnica była cieńsza....

 

Ma ktoś może Xigmatek Elysium Big-Tower i mógłby zmierzyć odstęp mdzy mobo a dachem?

Edytowane przez wucet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towery od Lian-Li mają na górze dużo, ale trzeba je dostosowywać (trochę powiercić, lekko przyciąć).

http://forum.purepc.pl/topic/344812-replicant/page-4?do=findComment&comment=3781822

na górze nad płytą główną jest jakieś 12 cm przestrzeni, ale trzeba robic sobie samemu sufit.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Spyx - Spoko, tylko czy wejdą (pod dachem i pionowo przed drzwiami) dwie grube chłodnice i koszyk 5,25"? W jednym slocie DVD a w drugim ssd.HDD*2 i tak mam na kablach poza budą

bo są w dużych bitumboxach.

 

@_KaszpiR_ - w tej by pewnie weszła pod dach http://proline.pl/duze-zdjecia.php?p=LIL+PC-B70B&fotka=2&t=Lian+Li+PC-B70B+Black

Buda za przyzwoitą cenę 699 zeta ale srebrna ta buda w środku psułaby efekt estetyczny,tylna ściana też taka....

 

Dzięki za info Panowie!

 

A może dać chłodnicę na dół budy, pod zasiłką? Są takie obudowy. Poleci ktoś jakiś model konkretny bo szukam na ślepo różnych producentów i nic nie mogę trafić dobrego.

Edytowane przez wucet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja odpada, Sorry za tak późną odpowiedź, ale wcześniej nie miałem jak zmierzyć.Ten grubas w wspomnianym przeze mnie 600T u góry się nie zmieści, jest tam miejsca na chłodnicę 35mm plus wentylator). Pionowo się zmieści bo jest ok 44cm wysokości, ale to tylko jedna.

Co Cię skłoniło do tak grubych chłodnic?

 

Swoją drogą to była głupia propozycja z mojej strony, przeczytałem pobieżnie i nie zauważyłem ze chcesz to pod dach. 

Edytowane przez Spyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Spyx! Lepsza rzeczowa odpowiedź późno niż mądrzenie się albo konfabulowanie na szybko :) Chłodnice miały być wydajne, z zapasem. Mój obecny procek do wydajnych i grzejących się mocno nie należy ale temp wody mierzona termometrem pokazuje o 7-9st powyżej temp otoczenia! Te potwory Phobyi są mega wydajne.Nie myślałem kupując je,  gdzie je upchnę. Po prostu po czasie dostrzegłem że buda nie wygląda specjalnie estetycznie z tą "nadbudówką". W sigu jest wszystko.Nie jestem z drugiej strony aż takim estetą, więc jak nic sensownego nie znajdę, zostawię tak jak jest.

 

Z drugiej strony liczyłem na to, że uda mi się przy okazji zmiany konfigu, kupić dobrą budę.... Jakby coś komuś świtało to poproszę o pomoc. Temat jest chyba nieciekawy,sądząc po poczytności :)

 

Pozdro dla wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie nieciekawy, tylko że chlodzeniem wodnym zajmuje się wąska grupa entuzjastów. Ja to na razie jestem teoretyk. Jeszcze nie wszystko do mnie dojechało. Nabyłem 600T bo mnie oczarowała, a że była mi po drodze jak przejeżdzałem przez Sosnowiec i dodatkowo za pół ceny to musiałem ją mieć.

Edytowane przez Spyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...