Skocz do zawartości
yeah77

DELL LATITUDE D531 a Wydajność.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam laptopa DELL LATITUDE D531 posiada on AMD Turion 64 X2 Mobile (chyba 2 rdzeniowy procesor) 1.99 Ghz i wsadzone 4 GB ramo DDR2 ale odczytuje 3,36GB ram gdyż posiadam wersje windowsa xp sp3 32bity. Natomiast grafika to Ati Radeon X1270 w biosie karte ustawiłem na rozmar pamięci auto,lecz w systemie we własciwościach karty pokazuje 700MB. Czyli konkretnie ładnie się zapowiada. I teraz tak,zeby podnieść maks wydajność karty graficznej pulpit został max zaoszczędzony w sensie bez zadnych dodatków motywów itp. Wszystko jest wyłączone. To samo dotyczy różnych programów,praktycznie teraz na kompie mam tylko z 5 programów. Zakupiłem podstawkę chłodzącą pod laptopa. Mam program  System Explorer który pokazuję mi wydajność procesora. .
 


Moim problemem jest to gdyż chciałbym pograć w League of legends. I przy minimalnych ustawieniach,łącznie z wyłączeniem dzwięku tak aby zapewnić jak najwięcej FPS niestety gdy gram z botami 1na5 samemu FPS są od 15-36 i strasznie skaczą nie wiadomo z jakiego powodu. Mimo że wszystkie ustawienia są na 0. Nie mam pojecia czego to wina. Natomiast jeżeli gram z Graczami ONLINE 5na5 to gra jest na poziomie od 7-14 FPS i też straszliwie skaczą... Chociaż nie zawsze tak jest że się tak zacina tylko czasem potrafi być długo na poziomie 15 FPS a czasem np co sekunde zmiana z 15 na 6 i tak dalej. 

 



Teraz pytanie do was.
1.Czy zrobiłem wszystko co się dało żeby zapewnić maksymalną wydajność na kompie ? 
2.Co mógłbym ewentualnie zrobić ? 
3. Czy da się jakość podkręcić kartę lub procesor w moim Dellu ? 
4.Jeżeli nie się nie dało by zrobić to czy opłaca sprzedać mi się tego laptopa (za ile?)
5. Jakiego ewentualnie polecili byście mi laptopa do 800zł ? Myślałem nad laptopem lenovo T400 z Grafiką HD3470 oraz procesorem Core 2 duo coś na poziomie 2x2,53GHZ. Co sądzicie ?


Dziękuję za odpowiedzi.
       
 

Edytowane przez yeah77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The following are the minimum and recommended system requirements for running League of Legends on a PC:

 

Minimum System Requirements:

2 GHz processor

1 GB RAM (Windows Vista and 7 users will want 2 GB of RAM or more)

8 GB available hard disk space

Shader version 2.0 capable video card

Support for DirectX v9.0c or better

Windows XP, Windows Vista, or Windows 7. (Note: Mac OS and Linux are not currently supported.)

 

Recommended System Requirements:

3 GHz processor

2 GB of RAM (Windows Vista and 7 users should use 4 GB of RAM or more.)

12 GB available hard disk space

GeForce 8800 or equivalent video card (Dedicated GPU with 512MB+ Video Memory(VRAM))

Support for DirectX v9.0c or better.

Windows XP with the latest service pack installed, Windows Vista with the latest service pack installed, or Windows 7 (As stated above: Mac OS and Linux are currently not supported.)

 

 

Twoj laptop ledwie spelnia minimalne wymagania i zwyczajnie nie wyrabia przy graniu, i zadne podkrecanie niestety nic tu nie zmieni. Patrzac po allegro - twoj model sprzedaja w okolicach 600-800 zl - gdybys to dolozyl to do 800 zl o ktorych wspomniales to robi sie z tego 1600zl i juz mozna cos sensownego kupic, np LENOVO G500s i3-3110 4GB 1TB z Ge Forcem GT720M - mysle ze spokojnie moglbys liczyc na 50-70 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z aktualnym laptopem nie jesteś w stanie nic zrobić. Nawet jakbyś go jakoś podkręcił to niewiele to da - mówisz, że fpsy spadają do 6, więc po podkręceniu spadły by np. do 8... jak widzisz różnica żadna.

 

Co do punktu 5., mam laptopa o podobnych parametrach (patrz mój podpis) i w LoLu mam 35-50 fps. Nie jest źle jak na komputer sprzed kilku generacji ;)

 

Popieram kolegę powyżej, jeśli bardzo ci zależy to sprzedaj to co masz, dołóż kilkaset zł i coś fajnego już da się kupić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...