Skocz do zawartości
BST

Samsung Chronos 7 - windows 8 - Porażająco wolny dysk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Mam problem z moim nowym laptopem z serii chronos 7 -  Samsung 770Z7E i7-3635QM/8GB/1000/DVD-RW/Win8

 

Bardzo często menadżer wskazuje 100% użycie dysku, szczególnie często dzieje się to przy starcie kompa, ale nie tylko.

Co ciekawe jak podczas obciążenia dysku próbuje normalnie pracować to nawet myszka potrafi się blokować ręce opadają.

Jak pomięli swoje to można pracować dalej. Jak skończy się ram i wirtualnego zaczyna uzywać tak samo dysk mieli i drastycznie spada wydajność.

 

Dzieje sie tak od początku od pierwszego uruchomienia, oczywiscie gdy system był mniej obciążony działo się to mniej odczuwalnie,

ale temat odpuściłem bo założyłem że to wina milionów aktualizacji które były po drodze  w tle instalowane.

 

Czytałem przed kupnem opinie że dysk jest wolny  i warto go zmienić na SDD, no ale nie chyba aż tak wolny....

Na "oko" najbardziej go obciąża dużo procesów korzystających równocześnie z dysku. Gdzie transfer ok 1mb/s daje 100% obciążenie lub 99% dysku.

 

Poniżej screen z menadżera:

Dołączona grafika

 

I testy dysku z hd tune:

(błedy calibracji rosną +4 w tydzien)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jakieś pomysły co może być problemem obciążenia dysku?

Czy po prostu Samsung wstawił dziadowski dysk i mam kupic SSD?

Komputer wykorzystuje do obróbki zdjęć, ale nawet zmuli go potrafi jednoczesne odpalenie chroma i np libreoffica.

Oczywiscie jak nie musi z dysku korzystać to śmiga, procek się nudzi bo wszystko dysk blokuje:(

Edytowane przez BST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka razy takie zachowanie w szajsungach z win 8 i 8.1. Wymiana na ssd i instalacja czystego systemu (nie recovery) napewno rozwiąże problem. A dysk jak na taki krótki czas użytku średnio wygląda. Najczęściej to wina systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...