Skocz do zawartości
Driden

Ustawienie WDS - na razie teoretycznie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna posiadam internet od Vectry. Dostałem do niej router Cisco epc3925, natomiast potrzebuję dostarczyć internet do pokoju po drugiej stronie mieszkania - koniecznie za pomocą ETH (Xbox i PC), jak również i wifi. Posiadam w tej chwili router TP-Link WR740N - z pomocą którego chciałem skonfigurować WDS, niestety po konfiguracji nie było połączenia z internetem, wina jak podejrzewam leży po stronie tego, że to urządzenia różnych producentów.

 

Może gdzieś w konfiguracji tkwi problem? Daję przykład do weryfikacji poprawności. :D

WDS włączone na obu routerach, na Cisco dodałem MAC lan'a TP-Linka, ustawiłem kanał wifi na 1.

Na TP-Linku wyłączyłem DHCP, zmieniłem adres IP lan na odpowiedni dla Cisco (192.168.0.200), ustawiłem wifi w ten sam sposób co na Cisco, kanał 1, hasło i nazwa sieci taka sama (próbowałem też z wyłączonym zabezpieczeniem sieci). Cisco wykrył MAC'a TP-Linka, który się z nim łączył, natomiast nie transmitował sieci dalej, co śmieszniejsze - internet nie działał na obu routerach.

 

W tej chwili zastanawiam się nad konfiguracją sieci w następujący sposób: bridge ETH między Cisco, a TP-Linkiem, którego posiadam oraz dokupienie routera TP-Link TL-WR841N w celu konfiguracji WDS. Myślicie, że warto rozważyć taką opcję? Niestety nie znam się na tyle żeby stwierdzić czy to zadziała, więc liczę że ktoś ma podobne doświadczenia i się nimi podzieli, żebym niepotrzebnie nie musiał wydawać kasy na nowy router. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję GargoylePL na WR740 i konfiguracja mostu bezprzewodowego - http://tplink-forum.pl/faq-alternatywne-oprogramowanie/tryb-most-bezprzewodowy%28wireless-bridge%29-i-przekaznik%28repeater%29-na-gargoyle-pl/

Cisco nie wspiera konfiguracji WDS.

Dziwne w takim razie bo w konf Cisco da się włączyć opcję, która w teorii pozwala na rozsyłanie sygnału za pomocą AP.

 

Wracając do tematu, chodzi Ci o użycie Gargoyle na TPLinku który posiadam i przekazanie sygnału z Cisco, czy nawet z jego pomocą to nie zadziała i lepiej jakbym kupił nowy router?

Edytowane przez Driden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wracając do tematu, chodzi Ci o użycie Gargoyle na TPLinku który posiadam i przekazanie sygnału z Cisco, czy nawet z jego pomocą to nie zadziała

To znaczy że próbowałeś takiej konfiguracji na GargoylePL? Bo nie bardzo rozumiem twoją odpowiedź?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że próbowałeś takiej konfiguracji na GargoylePL? Bo nie bardzo rozumiem twoją odpowiedź?

Chodzi mi o to, czy Gargoyle zadziała na WR740N i czy jako główny router ma zostać Cisco?

 

Którą wersję Gargoyle pobrać dla w/w TPLinka?

 

Dobra znalazłem tutaj: http://ecco.selfip.net/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/ - mam pytanie, wersja vX przy modelu routera oznacza firmware? Bo widzę, że jest v1, v3, v4, a nie ma v2, a taki właśnie mam.

Edytowane przez Driden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...