Skocz do zawartości
ivanov

GF GT 610 PCI podkręcanie RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo poważny problem.
Nie da się za Chiny podkręcić RAM na moim Zotac GeForce GT610 PCI Low Profile.

Absolutnie żaden program nie działa.
Polega to na tym, że zmieniam taktowanie RAM, klikam "zatwierdź" i w tym momencie suwak wraca do pozycji domyślnej, a taktowanie ani drgnie.

Co ciekawe taktowanie rdzenia i shaderów można zmieniać bez żadnych problemów.

Próbowałem edytować BIOS - oto co ukazało się moim oczom...

Dołączona grafika

Jak widać jakaś totalna dzicz. Wartości dla GPU są w polach dla RAM.
Dla informacji - zegary domyślne rdzenia to 810MHz, a pamięci 667MHz.

Czy ktoś ma pojęcie jak ugryźć temat i zmienić taktowanie RAM na tej karcie?
Dodam, że jest mi to potrzebne do HWBot Country Cup.

Rdzeń ładnie się kręci, ale bez pamięci daleko się nie zajedzie, bo one wszystko ograniczają (64bit GDDR3).
Tylko proszę niech mi nikt nie mówi, że mam dać sobie spokój, bo PCI i tak ogranicza. Podkręcanie rdzenia daje przyrost wydajności LINK


Żeby nie było, sprawdzałem na dwóch różnych płytach głównych (Rampage Extreme i Rampage 3 Extreme), na dwóch różnych systemach operacyjnych (Win XP SP3 oraz Win 7 X64 SP1) i na trzech różnych sterownikach. Zawsze to samo.

Przestetowane programy: Riva Tuner, EVGA PrecisionX, MSI Afterburner, PowerStrip, Zotac FireStorm, GPU Tool, ATI Tool, ASUS GPU Tweak.

 

 

Z góry dzięki za pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że jest nadzieja dla taktów RAM? Dołączona grafika

 

Sorki, że tak 4litery zawracam, ale całego Country Cup ogarniamy praktycznie tylko we dwóch z Xtreme Addictem i po prostu nie mam czasu na przekopywanie się przez neta oraz próbowanie i kombinowanie.

A niestety jeszcze nigdy w życiu nie edytowałem BIOSu Dołączona grafika

Już wystarczająco dużo czasu straciłem na walkę z próbą uruchomienia konfiguracji AMD Dual Graphics na A8-3870K i HD6670...

 

Byłbyś tak uprzejmy i wyłożył mi wszystko kawa na ławę, krok po kroku, co i jak mam zrobić oraz przy pomocy jakich programów?

Od razu mówię, że Fermi BIOS editor nie chce obsłużyć tego BIOSu.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak łatwo nie ma. To kupa roboty, na poczatku sugeruje poznac zasade dzialania programu cheat engine a potem poznac znajdowanie wartości hex w pliku binarnym.

 

Tak sie zastanawiam czy nie daloby sie tak na chama dodac bitów w jakiejs sekcji w pliku, aby nibitor to lyknal. A po edycji te bity usunąć i wgrac taki bios. Rzezba w gownie.

 

Chyba szybciej bys zagadal z tworcami programu i poprosił o support.

 

Jestem zaskoczony ze nie edytowales biosow...

 

 

Podejrzewam, ze bys musial wziac najpierw jakis bios co go lykaja edytory, z serii 6xx, otworzyc w hex editorze i nibitorze i zrobic tabelke z podzialem plikuna sekcje porownojac wsrtisci hex z wartościami z edytora. Niestety to masa roboty jesli tego nigdy nie robiles, mysle z miesiac by to zajelo pracy wieczorami po 3h.

 

Sent from my One using Tapatalk

 

 

Tak na szybko 'green light killer' by tobi moze by sie nadal. Zaptyaj sie na purepc w sekcji grafika, nvidia, gtx 6xx.

 

Sent from my One using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem się z prośbą do Zotac Taiwan poprzez Zotac Polska, ale cholera ich wie, czy cokolwiek odpowiedzą/pomogą. A nawet jeśli, to pytanie czy zdążą przed końcem zawodów.

 

W takim razie widzę, że d**** blada z własnoręcznym rozwiązaniem problemu Dołączona grafika

Tak czy inaczej dzięki za odpowiedzi.

 

Jakoś nigdy nie miałem potrzeby edycji BIOSów. Wszystko z czym się do tej pory zetknąłem albo kręciło się bez problemu, albo wymagało tajnego BIOSu/programu typu Afterburner Extreme, który miałem Dołączona grafika

To moja pierwsza tego typu sytuacja. Jedyne co, to bawiłem się we flashowanie BIOSów, jak do konkursu trzeba było mieć GF 8800 GTX, a ja miałem tylko 8800 Ultra Dołączona grafika

 

BTW Co do serii 6...

GT610 to w rzeczywistości GT520, który jest z kolei kotletem z GT420 Dołączona grafika

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem tej samej karty graficznej (Zotac GT610 PCI 512mb ZT-60604-10L). Udało mi się "odblokować" podkręcanie pamięci.

Opiszę tutaj jak tego dokonać:

Pierw pobierz:

1.nvflash MS-DOS

2.back biosu GT610 oraz bios GT520

3.rufus

 

Musisz mieć pendriva lub jakiś inny nośnik. Szybko formatujesz go np.rufusem pod MS-DOS (wszyskie dane zostaną usunięte z tego nośnika). Nośnik ma być po prostu startowy MS-DOS. Kopiujesz zawartość folderu "nvflash" na ten nośnik(CWSDPMI.EXE i nvflash.exe). Wrzucasz na niego również GT610.rom i GT520.rom. Robisz restart komputera i w biosie ustawiasz bootowanie aby nośnik był primem. Jak nośnik zabotuje i odpali pierwszy to wejdziesz do dosa. Później wpisujesz "nvflash -5 -6 GT520.rom". Wyskoczy błąd że są niezgodności, należy wpisać YES. Następnie należy wcisnąć y. 5-10sec i bios wgrany. wystarczy zrobić restart i z naszego GT610 z zablokowanymi pamięciami robi się GT520 o takich samych parametrach z wyjątkiem pamięci , które mają 800mhz zamiast 667mhz i można nimi manipulować ;). Przy włączeniu systemu zaczną się jakieś sterowniki instalować (o ile masz win7) ale wszystko wróci do normy po chwili. Karta pracuje u mnie już 5H bez problemów. W tym GT520 jest 1GB pamięci a w GT610 tylko 512mb lecz nic sie nie sypie i nie ma bsodów. 

 

Nie odpowiadam za nieumiejętne zniszczenie kart graficznych. Sposób został przetestowany i działa w 100% z moją kartą. Jeśli zrobiłem odkop to sory, być może komuś przyda się ten sposób.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, +1 za odwagę ;)

 

Na PCI do kolekcji kupię sobie ZOTAC GT 430. Ona normalnie się kręci, a do tego ma więcej Shaderów.

 

Ja tą GT 610 spyliłem, bo to chyba najniewdzięczniejsza karta do OC, jaką miałem. Nawet SIS Xabre, czy S3 Chrome się fajniej kręciło <_<

Nie dało się zrobić działającego v-moda, a po zalaniu ciekłym azotem świrowała :mur:

Tak wyglądał na niej obraz w 3DMark 03 Nature :P Jeszcze kij, jak by to tylko źle wyglądało, najgorsze że punkty też były słabe :P

 

 

obrazlolbmsgh.jpgln2eis62.jpg

Edytowane przez ivanov
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, troche niepewności było. GT610 i GT520 zotaca to w zasadzie odgrzany kotlet :P Rdzeń ten sam, wgl. obie wyglądają identycznie. Bios w 610 to "75.19.1B.00.00", w 520 "75.19.1B.00.01". Różnią się taktowaniem i wielkością pamięci, ale przede wszystkim złączem i to mnie najbardziej martwiło, ale bios z karty ze złączem PCI-express zadziałał w karcie PCI i póki co ma się dobrze ;) A jak mi się znudzi ta karta to alledrogo ją sprzedam.

Edytowane przez Tarantinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...