Skocz do zawartości
TheNinjaGallardo

Problem z Moim PC (GTX 660 OC)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ostatnio problem z komputerem

ponieważ gdy nie ruszam myszką przez ok. 1 min to komputer zaczyna lagować i robi się black screen i potem wyskakuje komunikat sterownik Nvidia przestał działać, ale odzyskał sprawność, i podczas grania w BF'a 3 mam czasem freeza na 20s i znowu chodzi normalnie PROSZĘ O POMOC (jestem w tym temacie troche zielony)

Komputer:

Amd X8 FX-8350

GTX 660 OC Gigabyte

Ga-970-DS3

Corsair VS650watt

Elixir 2x4GB 1600Mhz

Seagate Barracuda Lp Green 1,5 TB

Edytowane przez TheNinjaGallardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4361#bios

 

So karty są dostępna dwa biosy, spróbuj zaktualizować.

Wygląda to na problem z pracą karty w oszczędnych trybach, pewnie coś (gpu) dostaje za niskie napięcie.

powiesz mi jak zaakutalizować?

bo mam te pliki ale niemoge ich otworzyć programem @bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilanie tak 6-pin.

sterowniki mam z GeForce Expierience

miałem błędy na wersji 331.82 a potem zmieniłem na 331.9 beta i miałem to samo

potem odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem ponownie bez efektu


Takie mam ułożenie kabli

post-202282-0-53007500-1387318588_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej działała normalnie? Czy ma tak od początku?

On działał normalnie (przez 2 miesiące) , ale miesiące temu musiałem zrobić update biosu bo komputer się wyłączał gdy próbowałem go uruchomić i potem musiałem czekać ok.5s i właczał się normalnie i wszystko działało

Cpu, chipset się nie przegrzewają? 

raczej nie, bo sprawdzałem w AMD overdrive i max temp to 72C w stressie a ok.35-40 Idle

On działał normalnie (przez 2 miesiące) , ale miesiące temu musiałem zrobić update biosu bo komputer się wyłączał gdy próbowałem go uruchomić i potem musiałem czekać ok.5s i właczał się normalnie i wszystko działało

raczej nie, bo sprawdzałem w AMD overdrive i max temp to 72C w stressie a ok.35-40 Idle

niewiem jak z chipsetem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wyłączone oszczędzanie energii na PCI-E? Ustawiona maksymalna wydajność w panelu Nvidii? Możesz na karcie testowo wyłączyć OC i dać domyślne taktowania Nvidii... 

 

Przy okazji - u mnie GTX 770 OC od gigabyta co któreś wyłączenie kompa blokuje płycie głównej odłączenie prądu. System się zamyka, monitor gaśnie, dyski wyłączają a wiatraki się kręcą. Muszę wyłączać kompa z palca. Bawiłem się sterownikami i oszczędzaniem energii w systemie (wszystko powyłączane od zawsze), ale nie znalazłem rozwiązania. Ot zagwozdka.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALE u mnie karta nie jest podkręcona poprostu ma w w nazwie OC.

apropo wyłączenia oszczędzania energii na PCI-E to nie wiem jak to zrobić, bo w panelu sterowania Nvidia tego niema.

Chyba  że chodziło ci o ustawienia zasilania, to tam mam wyłączone oszczędzanie energii.

Edytowane przez TheNinjaGallardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w panelu Nvidii masz opcję maksymalnej wydajności (power management mode), a oszczędzanie na PCI-E wyłączasz w ustawieniach zasilania w panelu sterowania.

 

Co do wersji OC to te Gigabyte'y powinny być podkręcone zgodnie z nazwą. Np. moja ma: Base Clock (MHz) 1137, Boost Clock (MHz) 1189, a według Nvidii powinno być: Base Clock (MHz) 1046, Boost Clock (MHz) 1085. Wcześniej miałem 470kę i 670kę z tej samej edycji i było podobnie :)

 

Ustawienia fabryczne dałeś na płycie głównej po updacie biosu???

Edytowane przez Aquarium
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w panelu Nvidii masz opcję maksymalnej wydajności (power management mode), a oszczędzanie na PCI-E wyłączasz w ustawieniach zasilania w panelu sterowania.

 

Co do wersji OC to te Gigabyte'y powinny być podkręcone zgodnie z nazwą. Np. moja ma: Base Clock (MHz) 1137, Boost Clock (MHz) 1189, a według Nvidii powinno być: Base Clock (MHz) 1046, Boost Clock (MHz) 1085. Wcześniej miałem 470kę i 670kę z tej samej edycji i było podobnie Dołączona grafika

 

Ustawienia fabryczne dałeś na płycie głównej po updacie biosu???

 

To nic nie zmieniło. Mój brat ma taką samą karte graficzną jak ja to sprawdze jutro czy to wina karty czy innych czynników!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było od tego zacząć - jak masz taką samą VGA pod ręką to będziesz wiedział chociaż czy problem dotyczy samej karty czy trzeba grzebać dalej.

 

W zeszłym roku miałem podobne przeboje z 670ką i Hitmanem - przy określonych ustawieniach gra non stop mi się wykrzaczała na pierwszym levelu po 2-3 minutach. Pomogło dopiero zjechanie ciut z bajerami i nowe sterowniki. Ale przez dobry tydzień nakombinowałem się jak głupi osioł pod górkę :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...