Skocz do zawartości
EsiuWWW

Chłodzenie pod AMD Phenom II X4 9950 2,6 GHz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Właśnie kupiłem do mojego leciwego komputera procek AMD Phenom II X4 9950 2,6 GHz. Jest on jednak bez chłodzenia.

Wątpię żeby moje dotychczasowe chłodzenie (box-owe z procka Athlon 64 X2 5050e) było wystarczające.

 Zwracam sie zatem o poradę jakie zakupić ?

 

Jeżeli chodzi o pozostałe bebechy istotne z punktu widzenia tematu

płyta ASUS m3n78

buda Cooler Master Cavalier

 

Chodzi mi głownie o to żeby było ono stosunkowo przystępne cenowo (powiedzmy ok 80 zł, nie chciałbym przkeraczać 100 zł), dostatecznie wydajne i ciche. Nie zamierzam bawić się w o/c, po prostu chce żeby było wystarczające dla tego procka.

Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pecyfikacja techniczna Producent AMD Nazwa Phenom X4 Model 9950 Nazwa kodowa Agena Typ gniazda AM2+ Technologia 65 nm Liczba rdzeni 4 Taktowanie rdzenia 2.6 GHz Mnoznik 13 Typ magistrali HT Bus speed 200 Taktowanie magistrali 2000 MHz Pamiec cache L2 4 x 512 KB Pamiec cache L1 4 x 128 Pamiec cache L3 2048 TDP 140 W Napiecie na rdzeniu 1.3

 

Tak było w specyfikacji.Dlaczego tak sądzisz ??

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to Phenom I, napisałeś w tytule i pierwszym poscie Phenom II. 

Zakupu tego cpu na tym forum nie poleciłby ci nikt i nigdy. Wydajność leży, grzeje się okrutnie. Mam nadzieję, że nie zabuliłeś za niego jak za Phenoma II x4 955.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, czyli wtopa. Jak widać łatwo idzie się naciąć. Cenowo nie dałem więcej niż te procki chodzą na innych aukcjach, szkoda tylko że mogłem kupić w tej cenie coś lepszego. No nic trudno w zasadzie i tak ze mnie niedzielny gracz, wiec chciałbym dobrać jakieś chłodzenie wystarczające do nominalnej (bez oc) pracy tego proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poscie #2 masz odpowiedź.

 

Jeśli aukcja była napisana tak, by wprowadzić nabywcę w błąd, żądaj zwrotu kasy + negatyw.

 

Raczej to ja do końca niedoczytałem.

No nic mój błąd nie bedę robił wiochy.

Dzięki za pomoc.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...