Skocz do zawartości
RENOVATIO

Lenovo G500C czy Acer E1-572

Rekomendowane odpowiedzi

Acer od strony wizualnej wygląda na 'świeższy' sprzęt:
Obudowa smuklejsza, zaokrąglona, cieńsza; Półmatowe wykończenia tworzyw. Materiały gładkie w dotyku, sama konstrukcja raczej sztywna;

Lenovo klasyczna prosta, od linijki wręcz 'ciosana' obudowa, tworzywa w strukturze, wnętrze mocno praktyczne (matowe chropowate tworzywa, nie palcuje się, mniej się rysuje);

 

Od strony technicznej: ciut chłodniejszy będzie Acer (energo-oszczędna odmiana procesora + nowsza generacja), fizycznie sprawniejszy będzie Lenovo (zegar procesora wyższy);
Tak czy siak: Internet, Skype, Facebook + podstawowe domowe sprawy każdy sprawdzi się bez problemów;

 

Rozdzielczość kamery: wyższa rozdzielczość, wyższe wymagania od strony łącza: drobne ryzyko że osoba po 2-giej stronie będzie nas widzieć ciut wyraźniej... ale obraz będzie mniej płynny;

 

Który będzie mniej awaryjny? Z góry tego się nie określi, Acer poszedł w górę ze swoją jakością (z cenami też);
Acer ma sprawniejszy serwis (owszem, za granicą - natomiast Acer za cel stawia sobie serwisy w max 5 dni roboczych + spory magazyn części zamiennych w PL żeby nie słać elementów ze Wschodu);
Który wybrać? Wybrałbym ten.... który bardziej się podoba;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fajny opis.
Sam mam acera i nie narzekam raz nawet mi upadł i nic się nie stało, lenovo też mam w rodzinie i nic złego się nie dzieje stąd ten dylemat. 

Tak naprawdę laptop dla ojca za granice ma lecieć(Islandia).
Będzie używany do podstawowych zadań. Na pierwszym miejscu skype do rozmów. Reszta działań to dokumenty,film i internet i nic więcej. Właśnie zależy mi na dobrym serwisie że jak coś się popsuje żeby nie było  problemu oddać na gwarancji do punktu w Islandii. Poczytałem że w lenovo serwis gwarancyjny jest dobry ale już po gwarancji ciężko cokolwiek załatwić i drogo. O serwisie Acera nic nie znalazłem.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...