Skocz do zawartości
Ahcos

Modem kablowy przez sieciowke czy usb jak lepiej podlaczyc

Rekomendowane odpowiedzi

Mam male pytanko wlasnie zalozylem sobie internet przez kablowke. Dostalem modem kablowy. I tu zaczyna sie problem, czy lepiej podlaczyc przez sieciowke czy przez usb. Jest to lacze 512kb/s. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ten dzial...

 

W sumie lepiej przez sieciowke. Niektorzy mowia, ze to daje kopa okolo 20%, ja zmienilem i nic takiego nie odczulem... Zreszta z sieciowka nie bedzie problemow ze sterami pod roznymi systemami.

 

P.S

afaik usb ma 750 kbps, wiec jakbys chcial przekraczac ta barjere to znowu przydalaby sie sieciowka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak słyszałem, ale nie widzę różnicy, kiedyś sam jechałem na USB, ale odkąd założyłem siec w bloczku to już tylko RJ-45 tzn sieciówka, a różnicy naprawde chyba nie ma oprócz tego jest o wiele mniej kłopotów z sieciówkami, tyle ze jak bedziesz sobie wymieniał sieciówke to do kablówki bedziesz musiał latac lub też dzwonic i gadac im że zmieniłes sieciówke aby zarejestrowali twój nowy adres MAC karty sieciowej.... ( A tak przy okazji jesli jest to łacze tylko iwyłącznie dla ciebie to nie powiem ale bomba :D BRAWO ;) ) i jeszcze jeśli możesz powiedz ile płacisz za te pół megabita na miesiąc chce porównać z kablówkami w mojej okolicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej przez sieciowke. Ja mam chello (tez 512 dla mnie:)) i place 120/miesiac

No to się chyba tam do Ciebie przeprowadze, ja teś kablówka za 256kbit na miecha płace 170zł + 20zł za to iz mam dzielone łacze na trzy stanowiska :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej podłączyć modem przez sieciówke. Szybszy tranfer. Mimo tego, że przepustowośc USB jest większa to i tak to nic nie daje. Sieciówka na miedzi (lub miedz-metal) radzi sobie o wiele lepiej z transferem. Pozatym kabel od modemiku masz na miedzi, więc i to usprawnia połaczenie i jego jakość ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. I jeszcze jedno jak sieciowka to jaka. Tzn najlepiej w jakim przedziale cenowym. Na razie mam pentagrama hornet.

 

Jeśli chodzi tylko o używanie samego połazenia internetowego to w zasadzie różniy nie zauważysz czy tobędzie sieciówka z wyższej pólki zy tez niższej, no chyba że bedziesz myślał o dośc mocnej sieci komputerowej ..... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tesh z multimedii tak jak ty ahcos tylko ja mam to 128kb i odrazu mowie ci ze lepiej jest na sieciówce, ale..... jezeli uzywasz direct connect , a dokładnie korzystasz z wersji neo modus dc to ci nie bedzie działać nie wiem jak to jest z dc++ ale ogólnie lepiej jest na sieciówce bo transfer mi wzrasta z 14 na 17 kb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tesh z multimedii tak jak ty ahcos tylko ja mam to 128kb i odrazu mowie ci ze lepiej jest na sieciówce, ale..... jezeli uzywasz direct connect , a dokładnie korzystasz z wersji neo modus dc to ci nie bedzie działać nie wiem jak to jest z dc++ ale ogólnie lepiej jest na sieciówce bo transfer mi wzrasta z 14 na 17 kb

Bzdura przez duże B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej podłączyć modem przez sieciówke. Szybszy tranfer. Mimo tego, że przepustowośc USB jest większa to i tak to nic nie daje. Sieciówka na miedzi (lub miedz-metal) radzi sobie o wiele lepiej z transferem. Pozatym kabel od modemiku masz na miedzi, więc i to usprawnia połaczenie i jego jakość ;)

Pozdrawiam

A kabelek USB to niby z czego...??? z aluminum...??? Drugie pytanie: od kiedy USB ma większa przepustowość od RJ-45??? Wymysliłeś nowy standard transmisji szeregowej??? Szybko go opatentuj!!! Człowieku zastanów się zanim kolejny raz takie bzdury napiszesz. Normalnie :oops:

 

Pozdrawiam

 

P.S. Oba rozwiązania - USB i RJ-45 - mają swoje plusy i minusy. Różnice zaś, czy to w transferze czy w pingach nie są znaczne. Również używam modemu kablowego, który aktualnie mam podłączony przez USB. W systemach XP i 2003 server nie ma żadnych problemów. W win 98 i ME bywa różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...