Skocz do zawartości
Loc0

Komputer nie startuje po odlaczeniu od zasilania

Rekomendowane odpowiedzi

Doslownie - wypiecie zasilacza, przerwa w dostawie pradu etc, etc.

Zaczelo sie z niespodzianki (czyli nie wiem kiedy i dlaczego) poniewaz na ogol nie ma koniecznosci wypinania zlomu z sieci.

Plyta startuje, wiatraki sie kreca, dyski pracuja, niby wszystko ok ale czarny ekran. Na plycie znajduje sie wyswietlacz statusu pokazuje 88 - normalnie jest FF. Plyta nie bootuje? Udaje mi sie go podniesc wypinajac wszystko z plyty, nieraz wyciagajac ja na stol i podpinajac same niezbedne komponenty, z jedna koscia ram, bez kosci. Ogolnie mieszanie bez skladu i ladu budzi ja do zycia. Nie moge dojsc co go ugryzlo. Wymiany zasilacza, inne gpu nie maja wiekszego znaczenia, a najgorsze jest to ze macam po omacku - nie chce wymieniac calego kompa bo mam inne priorytety ale kombinowanie nieraz przez kilka godzin z wkladniem i wyciaganiem podzespolow doprowadza mnie juz do czarnej rozpaczy.

 

be quiet pure power 730W

DFI lan party X58 Te3H8

Intel i7 920 s1366

DDR3 3x2 gb Team Xtreem 1866mhz

Zotac GF660 Ti

2x WD caviar black 640gb

1x ocz vertex 120gb

nagrywarka dvd

 

Nie mam pojecia co sie z tym klamotem dzieje. Szczerze mowiac nie mam nawet koncepcji co moze byc nie tak. POMOOOOCYYY Dołączona grafika

Edytowane przez Loc0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zmiana zasilacza nie pomogła to może sprawdź na innym mobo jeśli masz możliwość. Piny od CPU proste? Clear CMOS był? Ja ostatnio też się męczyłem z czarnym ekranem w drugim zestawie i piszczeniem bios code (nie mam wyświetlacza post). Winny okazał się kabel od monitora, który wkręcał kartę na 100% obrotów a też wydawało mi się, że sprawdziłem wszystko co się da. 

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten problem jest znany w plytach DFI - padniete mobo/ bios (podobno naprawiano to wymieniajac kosc bios ale detali nie znam). Na ogol pomagalo wypiecie wszystkiego i clr cmos +15min przerwy przed poskladaniem do kupy. Strzelil mi po podpieciu zasilacz = cierpliwosc mi sie wyczerpala i zamowilem nowe bebechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...