Skocz do zawartości
arszsz

athlon 2400 a plyta kt266

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

na poczatek moj konfig:

plyta (chyba Jetway) kt266B ata133, duronik 1300@1447, gf Ti4200, 256 ddr pc 2100.

Wobec powyższego mam kilka pytan:

1.Czy pod ta plyte pojdzie mi athlon xp 2400 bo ostatnio jak skladalem kolezance kompa na plycie solteka kt400 to najwiekszy jaki wszedl to byl 2000+ i wymienilismy na msi kt4

2.Czy bede mial duzy skok wydajnosci

 

Wiem pewnie co niektorzy napisza:

"sprzedaj plyte i durona i kup athlon 1,7 i lepsza plyte".Tez nad tym myslalem ale narazie prosze o opinie na dwa powyzsze pytania.

Z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arszsz :D, cos musieliscie nieźle nabroic przy składaniu tego kompa, bo kt 400 oficialnie ma obsługe do 3000+ i to niewazne czy soltek czy gigabyte czy jakiejs innej firmy.

 

Jak bys kupil 2,4+ tonapewno odczujesz kopa w wydajnosci, polecił bym Ci kupno 1,7+ i podkrecenie go spokojnie do 2,6+ i wyzej a za kase ktora zostanie dokupienie jeszcze 256mb ddr, ale narazie poczytaj troche forum bo chyba masz braki w wiedzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sorki ale glupoty piszecie.

Przeca Arszsz napisal, ze ma plyte na kt266

a one nie wspieraja dzielnika /5 wiec 166 jest b.ryzykowne

Ja sam kupilem (okazyjnie 2400+) i chodzi tak jak powinien

na Epoxie 8KHA+. Jak wymienie na nowa plyte to pojdzie na

166 mhz czyli 2,5Ghz i styknie. A cena znow nie jest taka o wiele wieksza niz 1700+. To juz nie te ceny prockow co kiedys.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sorki ale glupoty piszecie.

Przeca Arszsz napisal, ze ma plyte na kt266

a one nie wspieraja dzielnika /5 wiec 166 jest b.ryzykowne

Ja sam kupilem (okazyjnie 2400+) i chodzi tak jak powinien

na Epoxie 8KHA+. Jak wymienie na nowa plyte to pojdzie na  

166 mhz czyli 2,5Ghz i styknie. A cena znow nie jest taka o wiele wieksza niz 1700+. To juz nie te ceny prockow co kiedys.....

bo widzisz, sam mialem plyte na kt266 i wiem ze niema dzielnika 1/5 zresztą nigdzie tak nienapisałem !, z tym podkrecaniem mialem na mysli drut moda....., ale widze ze Chlopak jeszcze niejest obeznany w takich operaacjach wiec zaproponowalem mu poczytanie forum i zdecydowanie sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta plyta ma mnoznik w biosie do 12,5 a szyne do 200 co jeden stopien. Ale jak walniesz zbyt wysokie taktowanie szyny, to moze nie wyjsc to na zdrowie twojemu kompowi(PCI, twardziel, AGP). Mam model 866asu Jetway'a i da sie z niego duuuzo wycisnac

(168 * 12,5), ale moze to byc kosztem zywotnosci, ktorejs z czescie Twego kompa. No wlasnie nie rozumiem, po co ten Jetway walnal taktowanie szyny do 200 jak nawet przy ustawieniach szyny na 133 w sisofcie wyskakuje, ze taktowanie szyny jest za wysokie? I na 200, to pewnie nigdy by sie komp nawet nie wlaczyl - nie probowalem(nie mam teraz kasy na taki hardcore na Jetway'u). Po drut modzie, wejdzie na 100%. Ja bez tego upgrade'u bezpiecznie jade na ustawieniach 12,5*148=1850mhz.

----->ROZWIAZANIE<------

Albo kup slabszego proca i podkrec albo kup inna plyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arszsz :D, cos musieliscie nieźle nabroic przy składaniu tego kompa, bo kt 400 oficialnie ma obsługe do 3000+ i to niewazne czy soltek czy gigabyte czy jakiejs innej firmy.

 

Jak bys kupil 2,4+ tonapewno odczujesz kopa w wydajnosci, polecił bym Ci kupno 1,7+ i podkrecenie go spokojnie do 2,6+ i wyzej a za kase ktora zostanie dokupienie jeszcze 256mb ddr, ale narazie poczytaj troche forum bo chyba masz braki w wiedzy :)

tzn ja tylko złożyłem konfig a pzoniej klient zadzwonil i powiedzial ze 2400 nie chce isc pod tego solteka wiec zalozyli msi 9chyba nawet lepiej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta plyta ma mnoznik w biosie do 12,5 a szyne do 200 co jeden stopien. Ale jak walniesz zbyt wysokie taktowanie szyny, to moze nie wyjsc to na zdrowie twojemu kompowi(PCI, twardziel, AGP). Mam model 866asu Jetway'a i da sie z niego duuuzo wycisnac

(168 * 12,5), ale moze to byc kosztem zywotnosci, ktorejs z czescie Twego kompa. No wlasnie nie rozumiem, po co ten Jetway walnal taktowanie szyny do 200 jak nawet przy ustawieniach szyny na 133 w sisofcie wyskakuje, ze taktowanie szyny jest za wysokie? I na 200, to pewnie nigdy by sie komp nawet nie wlaczyl - nie probowalem(nie mam teraz kasy na taki hardcore na Jetway'u). Po drut modzie, wejdzie na 100%. Ja bez tego upgrade'u bezpiecznie jade na ustawieniach 12,5*148=1850mhz.

----->ROZWIAZANIE<------

Albo kup slabszego proca i podkrec albo kup inna plyte.

trzeba bedzie tak zrobić. Zapewne wezme msi kt4 no 1.7 Th.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...