Skocz do zawartości
ridzios

I5 4670K-Problem z podkręcaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam ww procesor i ostatnio po zakupieniu chłodzenia Thermalright HR-02 - Macho 120 zabrałem się za jego podkręcanie. Zacząłem od zmiany  napięcia vcore,które ustawiłem na override i procesor przy 4GHz jest stabilny dopiero przy napięciu 1.21V(test OCCT z AVX okolo 4h),jeżeli próbuję ustawić wartość 4.2GHz przy wartości 1.25V procesor wstaje,ale jest niestabilny w OCCT(bluescreeny),również przy napięciu 1.3v jest tak samo.Tutaj mam pytanie do was czy to jest aż tak słaba sztuka,która nie jest w stanie zrobić nawet tych 4.2GHz przy normalnym napięciu,może trzeba pokombinować jeszcze  z innymi ustawieniami i tutaj proszę was o rady co mógłbym zrobić w tej kwestii żeby uzyskać stabilne 4.2GHz.Dodam jeszcze,że przy taktowaniu 4GHz i napięciu 1.21v temperatury przy OCCT z AVX oscylują w granicach 77-78 stopni.Starałem się również nieco pokombinować z innymi ustawieniami w UEFI bez większych efektów według tego poradnika:http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_jak_podkrecic_procesor_intel_haswell_pod_lga_1150?page=0%2C1.Specyfikacja mojego komputera jest następująca: ASROCK Z87 EXTREME4,8GB RAM 1600MHZ CL10,ZASILACZ OCZ MODXSTREAM 600W,R9 270X WINDFORCE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...