Skocz do zawartości
goliath

Asus K52JC - zawiesza się na logo ASUS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z laptopem. Dokładnie ASUS K52JC-EX140. W momencie premiery Windows 8 wziąłem takowego z DreamSpark'a (Microsoft dla uczelni), wrzuciłem na pendrive'a i postawiłem system, osatnio była aktualizacja do Windows 8.1. Ale dziś stwierdziłem, że wracam do Windows 7. Pobrałem, przygotowałem pendrive'a, przekopiowałem dane z C: zrestartowałem laptopa, wszedłem w BIOS, przestawiłem kolejność rozruchową, wpiąłem pena, restarty i... widzę tylko pierwszy ekran z logo ASUS'a. Nie mam nawet możliwości wejścia w BIOS, wypięcie pena nic nie daje, prób wejścia do biosu zrobiłem kilkadziesiąt. Po około minucie w tym stanie laptop sam się wyłącza. Sporo ASUSów ma ponoć przycisk do resetu biosu na obudowie. Nie znalazłem po usilnych poszukiwaniach więc... rozebrałem go i wyciągnąłem baterie na mniej więcej 5-7 minut. Jednak po złożeniu okazało się, że nic się nie zmieniło. Patrzyłem też za zworką do resetu BIOSu, ale jej nie wypatrzyłem (nie demontowałem płyt głównych więc nie widziałem całych).

 

Jakieś sugestie? Bo ja już nie mam pomysłów. Z góry dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpadłem na to zanim przeczytałem Twój post. Po wyjęciu dysku - fakt, włącza się normalnie, gry dysk jest włożony, efekt jak w tytułowym poście.

 

Dysk podpiąłem do desktopa przez elektronikę z zepsutego dysku zewnętrznego i wykrywany jest poprawnie. mogę kopiować/kasować - działa. 

 

Wieczorem dostanę drugi dysk do testów.

 

I jestem dalej w kropce.

Edytowane przez goliath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz po testach. Inny dysk dał dokładnie takie same objawy. Aktualizacja BIOSu tez nic nie zmienila.
To co zauwazylem to: kazdy dysk (pendrive, dysk SATA, dysk przez przejsciowke USB) powoduje objawy zawiechy.
Gdy wlaczylem w BIOSie dzwieki - melodyjka poczatkowa odgrywana byla co 5-6 sekund, na ekranie caly czas widnialo logo.
Uruchomienie Ubuntu LiveCD jest mozliwe bez problemow, pod nim pendrive normalnie jest wykrywany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując;

jeżeli dysk podpięty pod innego kompa jest OK

Jeżeli dobry dysk podpięty pod laptopa jest  BAD

Komp bez dysku chodzi

Wiedz, że coś się dzieje

 

Nie no tak poważnie to wygląda na problem z płytą/biosem ale skoro bios miał upload to proponuję jeszcze przywrócić defaultowe ustawienia BIOSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...