Skocz do zawartości
kaijitsu

Urządzenie wielofunkcyjne 300-400zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kompletnie nie orientuje się w drukarkach i itp. Szukam urządzenia wielofunkcyjnego do 300-400 zł.

 

Wymagania:

Tanie i łatwo dostępne zamienniki,

Bezproblemowa wymiana tuszu,

Szybkość drukowania mniej istotna,

Skaner używany tylko do kopii notatek, fajnie jakby była funkcja ksero (skan i wydruk bez konieczności uruchamiania pc),

Czasem drukarka będzie nie używana przez 2msc lub dłużej (ważne aby tusz nie zasychał),

Miłym dodatkiem było by wifi

 

Na oku mam Brother J152W. Z tym, że jak on ma się do tego wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat MFC-J430W, który spełnia Twoje wymagania (w tym wifi i funkcja ksero, jest też fax), a we wrześniu 2012 dałem za niego 399 zł. Dopiero niedawno, przed nowym rokiem wymieniłem oryginalne tusze na zamienniki - plusem jest to, że urządzenie samo co jakiś czas wykonuje czyszczenie dysz. Co prawda w pewnym momencie urządzenie zakomunikowało, że kończą się tusze, mimo,że było ich jeszcze ponad połowa, ale wystarczyło taśmą izolacyjną zakleić szybkę na każdym wkładzie i urządzenie widziało je jak nowe.

Za 10 zamienników (4 czarne i po 2 w każdym kolorze) dałem jakieś 30 zł i nie widać różnicy. A wybrałem na Allegro praktycznie na chybił-trafił. Do J152W jest trochę zamienników dla LC123.

Co do wymiany tuszy, to we wskazanym przez Ciebie modelu jest najprawdopodobniej tak jak w moim - po prawej stronie od szuflady otwiera się klapka i są tam tusze - bardzo łatwo się wymienia.

 

Drukuję rzadko, skanuję jeszcze rzadziej, jednak koszt zamienników sprawia, że zakup uznaję za bardzo udany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt więcej nie ma propozycji? Tak jak pisałeś na początku w temacie urządzeń drukujących jestem zielony i nie chce wejść na minę. Kiedyś miałem HP, który ciągle się psuł a tusze kosztowały prawie tyle co sama drukarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.x-kom.pl/p/58839-urzadzenie-wiel-atramentowe-brother-dcp-j315w-wi-fi.html

Przekracza poza twój budżet ale jadę na niej od września i złego słowa nie powiem. Zamienniki tuszy kosztują grosze, drukarka regularnie raz dziennie wykonuje czyszczenie, slot na karty pamięci jest wygodnym rozwiązaniem, można skanować bezpośrednio na smartphona z użyciem aplikacji brothera. Zdziwiłem się bo kiedy ją kupowałem kosztowała w okolicach 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 to już górna granica i nie chciałbym jej przekraczać, za 300zł też bym wziął bez zastanowienia. Pytanie jak ten model się ma do J152W? Jakość drukowanych zdjęć ma małe znaczenie, w większości będą to dokumenty. Prędkość wydruku również nie ma znaczenia (byle nie 5-10 kartek/min w mono). Najważniejsze tanie zamienniki i brak problemów z ich wymianą czy zatykaniem się dysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.inksystem.pl/all-in-one-ciss/epson/sx440w.html?utm_source=ceneo&utm_medium=catalogue&utm_campaign=ceneo_catpl

UZywam juz ponad rok czasu. Głownie tylko dokumenty. Tusze kupuje po 10zł za sztuke w promocji. Rzadko drukuje ale jak trzeba wszystko jest ok. tusze nie zasychaja a jakas wydruku jest w porzadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że z atramentowych drukarek już się wyleczyłem - oryginalne tusze wiadomo że droższe a zamienniki potrafiły wysychać po 2 miesiącach, a jak miałem szczęście to dopiero po pół roku.

 

Z Twoim budżetem dostaniesz jakiegoś Brothera wielofunkcyjnego laserowego, ale Brothera generalnie odradzam - w biurze mamy i strasznie toner brudzi kartki tam gdzie nie powinien. Zaleta lasera nad tuszami to większa wydajność z tonera (ale zazwyczaj też większa cena niż za tusz) i niewysychanie.

 

Poczytaj to przed zakupem, żeby nie wdepnąć:

forum.instalki.pl/co-kupujacy-drukarke-wiedziec-powinien-edycja-2013-t27841.html

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...