Skocz do zawartości
karolina111

komputer do pracy na cinema 4d - prosba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem 'świeżyną' i nie jestem pewna czy powinnam pytać o LAPTOPA na tym forum. Z góry przepraszam jeśli to jest wbrew zasadom, mimo wszystko proszę o pomoc.

Potrzebuję laptopa do pracy na cinem 4d. Tak, jestem świadoma, że laptop jest 'beznadziejny' w porównaniu do komputerów stacjonarny i nie ma sensu ich porównywac,  praca nad grafiką jest ciezka, niewydajna itd. Mimo wszystko w mojej sytuacji koniecznością jest posiadanie laptopa.

Starałam się sama rozeznać, czytajac miliony forów, rozmowy z serwisantami komputerowymi i sprzedawcami. Coraz więcej informacji sprawilo, że KOMPLETNIE nie wiem co wybrac.

Pewne jest, że laptop musi byc firmy Asus i ma miec 15.6'(tak wiem, że malutka Dołączona grafika)  , matowa matryca .. a reszta? nie wiem. cenowo zapewne do 4 tys. chociaz nie ukrywam ze 3,5 byloby pieknie.

myślalam, że prędkość zależna jest od ilości pamieci Ram, ale kilku informatykow powiedzialo mi, ze jest to fizycznie niemożliwe, zeby komputer odczytal wiecej niz 8 GB ram. czy to prawda?

ilośc rdzeni.. wszędzie szukalam 4 rdzeniowego i brak! A może takiego nie ma w asusach (jeśli ktoś w tym momencie się śmieje to wybaczcie- jak napsialm jestem świeżyną Dołączona grafika )

 

procesory to kolejna czarna magia. myslalam, o szukaniu modeli z i7, ale okazuje się, że często i5 są lepsze niż i7.

Temat kart graficznych jest dla mnie jeszcze większa niewiadomą. Jeszcze raz serdecznie proszę o jakieś sensowne propozycje i wyjaśnienie mi moich pytań. Dołączona grafika

Edytowane przez karolina111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz Asusa w tym budżecie w odpowiedniej dla Ciebie konfiguracji...

 

Co do procesrów to i7 żeczywiście może być słabsze od i5 jeżeli jest to procesor niskonapięciowy

 

Co do samego laptopa to proponuje Acera z i7 i grafiką gtx760 oraz matrycą FHD

 

http://www.x-kom.pl/p/172720-notebook-laptop-17-3-acer-v3-772g-i7-4702mq-8gb-1000-gtx760m-fhd.html?partnerid=100860474&sm12=OQ==&ts=1391542750&token=34c50ac0ad7a3d304d242543afa18456

 

Ewentualnie z nieco lepszą grafiką gtx765 takie MSI

http://www.x-kom.pl/p/151609-notebook-laptop-15-6-msi-ge60-2oe-i7-4700mq-8gb-1000-gtx765m-fhd.html?partnerid=100860474&sm12=OQ==&ts=1391542750&token=34c50ac0ad7a3d304d242543afa18456

 

Dzięki złaczu msata w przyszłości możesz dołózyć dodatkowy dysk SSD który przyspieszy prace na laptopie zarówno do MSi jak i Acera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za odpowiedz. przyjżę się bliżej, ale jestem bardzo nastawiona na asusa.

Znalalam coś takiego z asusa

http://www.komputronik.pl/product/211124/Komputery/Laptopy/ASUS_N56VV_S4013V.html

- i7-3630QM (2.4 GHz, 3.4 GHz Turbo)

- NVIDIA GeForce GT 750M

 

z tego co sprawdzałam (do proponowonego mi wczesniej przez sklep komputerowy)

ASUS X550VC I5-3230M 12GB

z procesorem i5 3230M

testy wypadają lepiej

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-3630QM-vs-Intel-Core-i5-3230M

 

 karta graficzna z tego co sprawdzalam w rankingu też jest ok.

Co myslisz o tym kompie?

 

odnosnie ssd jeden ze sprzedawcow/ informatyków odradzal mi ssd do takiej pracy. Powiedzial, ze do duzych plików się nie sprawdza, a jak to powiedział 'do przegladania stron internetowych wysmienity' - to mnie też troche zmyliło. Czasem sa połaczenia zwykłego dysku z ssd i nie wiem co o tym myslec.

 

I jeszcze o co chodzi z tymi 8 GB ramu? Czy więcej to ściema dla klienta i komputer tego nie wykorzystuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO do asusa to Moje propozycje laptopów mają lepszą grafike i lepiej wypadną przy tego typu zadaniach niż asus.

Tutaj masz tego Asusa tańszego, niewiele ale zawsze taniej http://www.x-kom.pl/p/168004-notebook-laptop-15-6-asus-n56vv-s4013h-i7-3630qm-8gb-750-dvd-rw-win8x-gt750.html?partnerid=100860474&sm12=NA==&ts=1391551096&token=19bf30a9f1ed94048ebb6a8a39b8fb9b

 

Gtx jest szybszą kartą, ma więcej shaiderów, będzie się lepiej nadawał do tego typu pracy niż gt750. Co więcej gt 750 w asusie jest na starszej pamięci tzn na ddr3 a gtx z MSI i Acera na ddr5 dzięki czemu będą o wiele szybsze.

 

Co do SSD to sprawdza się do wszystkiego, ma o wiele większą prędkość zapisu i odczytu danych więc wszystko będzie wykonywane o wiele szybciej niż w normalnych HDD.

Z tym ramem to 8Gb jest wystarczające, nie tyle komputer co użytkownik nie wykorzystuje większej ilosci Gb, 8 jest wystarczające.

 

Ja osobiście nie rozważał bym już Asusa bo tak jak mowie wypada o wiele słabiej od Acera i MSI.

No ale Twoje pieniądze Twoja decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lucky_luk   Mówisz, że nie wykorzystuje się 8 Gb pamięci ram. Przy pracy w 3d wykorzystuje się i ponad 16 Gb. Sam mam lapka, bawie się grafiką i 8 gb to wręcz za mało. Minimum to 16 gb. Faktycznie z tych wszystkich najlepiej wypada MSI, trzeba by było tylko dokupić trochę ramu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...