Skocz do zawartości
tankujacy

Stuck pixel wielkości 1/3 subpixela?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, witam wszystkich.

 

Kupiłem nowy monitor (benq G2250) i moim oczom ukazała się zielona plamka ciągle świecąca. Na początku myślałem że to zwykły stuck pixel, ale przez lupę udało mi się dojrzeć, że jest on wielkości 1/3 subpixela zielonego. Wygląda to tak, jak widać na zdjęciach (lepszej jakości już nie uda mi się zrobić) Co to może być?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

co z tym robić? widać go tylko na ciemniejszych tłach, jest mniejszy niż jeden piksel o wiele... ale jakiś niesmak pozostaje, w końcu to nowy sprzęt jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od warunków gwarancji. Bo naprawa jest raczej niemożliwa.

Sprawdź jak jest z gwarancją (może obejmuje takie rzeczy).

Kiedy kupiłeś monitor i gdzie?

Edytowane przez sorch62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zwrócisz i kupisz jeszcze raz to sam w tym samym sklepie, to masz spore szanse, że przyślą ci tą samą sztukę. Wada matrycy natomiast nie do usunięcia, przeczytaj dokładnie gwarancję, i albo oddaj na gwarę (jeśli obejmuje), albo się przyzwyczaj, albo zwróć i kup to samo w innym sklepie. Ponadto pamiętaj, że do 10-dniowego zwrotu musisz mieć nieuszkodzone oryginalne opakowanie i cały komplet (łącznie z foliami, styropianem itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...