Skocz do zawartości
Gość

HD 3650 Sapphire (AGP 8x) nie działa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to jest stary komp znajomej, płyta główna Asrock 4CoreDual-SATA2.

W karcie graficznej HD 3650 Sapphire (AGP 8x) po włączeniu zasilania na chwilkę zaczyna kręcić się jej wiatrak (czyli rusza i zaraz staje). Czy to oznacza że karta jest padnięta czy może jakiś inny problem, bo dlaczego ten wiatrak się jednak zakręcił?

Może ktoś bardziej doświadczony wie co oznaczają takie objawy.

 

Wkładałem tam inną kartę w slot PCI Express (4x mode) i komp działa. Niestety nie mam innej karty na AGP by sprawdzić czy może coś nie tak ze slotem AGP ani też nie mam kompa z takim slotem by sprawdzić kartę na innym komputerze.

 

A jakby kupować nową kartę to na AGP (które na płycie jest 8x) czy może na PCI-E (na płycie jest tylko 4x) - które rozwiązanie lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz Modecom premium 500 pro. Stan podłączeń zgodny z tym jaki zastałem po otwarciu obudowy i na jakim działało wcześniej, czy 4 pinowe zasilanie do karty graf. było i jest podłączone.

 

Na PCI-E włączałem kartę 7300GT Sonic ale ona nie potrzebuje dodatkowego zasilania, wystarczy jej z szyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, skoro nie ma podpowiedzi o starej karcie, to może chociaż ktoś poradzi jaką kartę PCI-E kupić w zamian do 100 zł (bo nie wiem czy jest sens zakładać nowy wątek o zakupie)

Procesor E2220

płyta główna Asrock 4CoreDual-SATA2

zasilacz Modecom premium 500 pro

 

karta ma być do windowsa XP, internetu, you tube i jakiś tam niewymagających prostych gierek dla małych dzieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo za odpowiedź ;)

W międzyczasie znalazłem HD5670 na ddr5

http://allegro.pl/ati-amd-hd5670-1gb-ddr5-dx11-tdp64w-tanio-i4001613986.html?ap=2&bid=5269&aid=21258&tid=o

byłaby lepsza? cena 135.

Powiedzmy że cena może być do 150 zł jeśli jest sens kupować jakąś lepszą kartę (PCI-E na płycie jest tylko 4x)

 

albo może 9800 GT ?

http://allegro.pl/geforce-9800gt-512mb-256-bit-gddr3-i3970754858.html?ap=2&bid=5269&aid=21258&tid=o

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, znasz się na tym lepiej ode mnie, szczególnie że ja kart z tamtego okresu w ogóle nie śledziłem (bardziej rozeznany jestem w teraźniejszych)

Szkoda tylko, że oferta hd4670 na allegro jest marna, jedyna nieuszkodzona jaką znalazłem to pasywna za 100zł (kup teraz) http://allegro.pl/sapphire-ultimate-hd-4670-512mb-gddr3-pci-e-pass-i4002908202.html?ap=2&bid=5269&aid=21258&tid=o

 

dlatego też wcześniej wkleiłem tą HD5670 na ddr5

http://allegro.pl/at...aid=21258&tid=o

może jednak warto dopłacić te 35 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus - dzięki za pomoc (ten dział funkcjonuje bardzo dobrze i jeszcze się na nim nie zawiodłem, w przeciwieństwie do tego poświęconego telefonom komórkowym, gdzie nawet nie można napisać, że wrzucanie postów do jednego worka powoduje chaos bo zaraz minusują). 

W każdym razie dziękuję za pomoc bo kupiłem jak radziłeś tą HD4670 dla znajomej i jej dziecka, zaktualizowałem bios i ona działa. 

Zastanawiam się tylko czy by nie wymienić tam również pamięci bo co prawda jest 1 GB ale samo ddr czyli ddr1 ;)

Mam wrażenie, że w 3dmark06 były jakieś przebłyski artefaktów - czy to pamięć może być winą czy to że łącze PCI-e jest tylko 4x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artefakty nie wynikają ze złącza, skoro kupiłeś używaną kartę może jest zasyfiona i warto ją wyczyścić, zmienić pastę. Sprawdź temperatury karty w stresie.

 

Pyta obsługuje max 2gb ramu i faktycznie ma sloty pod DDR2 więc możesz kupić albo 2gb w jednej kości abo 2x1gb. DDR2 są drogie w stosunku do ich młodszych braci ddr3 ale może coś trafisz na allegro, tylko nie kupuj jakichś nonamów. W tym przypadku powinieneś zauważyć jakąś różnicę w szybkości działania ale ma to sens jedynie w wariancie 2gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, karta wygląda na czystą, a DDR2 chyba pożyczę do sprawdzenia.

 

PS. a do tego tchórza o 3 kontach co ostatnio złośliwie minusuje mi to co napiszę - mam to gdzieś, ale idiotycznie wygląda jak ktoś minusuje post w którym dziękuję za pomoc haha. Gratuluję "inteligencji"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...