Skocz do zawartości
Grzesiekpl

Laptop do 2tyś zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze jakiejś jednostki do pracy, przeglądania www, czasami do mniej wymagajacej gierki.

Aktualnie używam Toshiby A300 1-ed o konfiguracji: pentium t2390, hd3470 256mb, ram 2gb 400MHz+2gb 333MHz, matryca 15.
Laptopa używam od 2008roku bez żadnych wiekszych problemów. Dotychczas inwestowałem w niego wymieniajac wentylator, czyszcząc go z kurzu, wymieniajac paste na cpu i gpu i to wystarczało. Po aktualizacji z windowsa 7 na 8.1, zakupiłem sobie ssd120gb 830evo samsunga co w połącznieu z funkcją rapid daje tej leciwej maszynie niezlego kopa. Sam laptop pracuje całkiem dobrze, jest głośny ale zdążyłem się przyzywczaić.

Chcę go wymienić na nowszy, szybszy model. Uciążliwe są dla mnie problemy z flashem, html5 na youtube, brakiem virtualizacji na cpu, długim czasem generowania w matlabie. Gram okazjonalnie w CS:GO, lecz grę przy 20fps ciężko nazwać przyjemną. Producent zablokował możliwość rozbudowy tego laptopa o szybszy prcesor i próby z c2d t5*** nie przyniosły oczekiwanego rezultatu - bios nie rusza. Z samym biosem też nie ma sensu wojować, aktualizacje zatrzymaly się na 1.80 - aktualizacja do obsługi Windowsa Visty.

Uważam, że jest to moment do wymiany sprzętu. Ze starego laptopa chciałbym zabrać tylko dysk, reszte planuję sprzedać za niewielkie pieniądze.
Chciałbym wydać na nowy sprzęt maksymalnie 2tyś PLNów. Proszę o dobranie czegość co nie będzie gorsze niż mam teraz :)

Patrzyłem na kilka modeli Lenovo serii G(chyba) wyglądały zacnie, ale proszę o Wasze typy.

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5+HD8750 bez problemu pograsz w CS:GO, bez problemu wyciągniesz 80-100 FPS na max z AA

http://www.x-kom.pl/p/171802-notebook-laptop-15-6-lenovo-g510-i5-4200m-4gb-1000-dvd-rw-hd8750m.html?partnerid=100180188&sm12=MzM=&ts=1400517636&token=a188d39862433902aba454085218bd52

 

Silnik Source działa lepiej na kartach AMD. Do tego przełożysz sobie dysk SSD w miejsce HDD

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że ta wzmianka o CS:GO to tylko wzmianka. Nie mam czasu na gry,  za to spędzam go dużo na youtube, czy oglądajac filmy. Od nowego laptopa wymagam 2h+ czasu pracy na baterii, 15 cali jak najlepszej jakości (oczy ma się jedne) i jak najwyższej możliwej rozdzielczości, kieszeni na dodatkowy dysk i cichej pracy zarządzanej jakimś sensownym programem.

Ten G510 wygląda super w specyfikacjach. Starałem się go jakoś porównać z Dell'em 3537, ale mam wrażenie, że wyraźnie bym przepłacił za Della. Ma ktoś jakieś opinie o tej dwójce (bądź innych)? Jak chodzą, jaka jes płynność pracy, czy się grzeją przy normalnym użytkowaniu (www) i czy są ciche?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell trochę lepiej jakościowo, do tego posiada lepszy serwis. Do YT czy filmów G510 w zupełności wystarczy, na baterii wyciągnie 3 godziny. W normalnym użytkowaniu nie ma różnicy, w grach lenovo wydajniejszy, obydwa są równie ciche. Do laptopa zawsze możesz dokupic HDD Caddy i zamontować dodatkowy dysk SSD w miejsce napędu. Ewentualnie podmienić zwykły dysk HDD na SSD

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar z niego korzystać w domu to nic nie będzie męczyć. Sam posiadam y510p z błyszczącą matrycą i byłem pełen obaw jak to będzie wyglądać. Koniec końców zupełnie to nie przeszkadza. Aby się coś w nim odbijało to trzeba skierować matrycę bezpośrednio w źródło światła np. na okno czy lampkę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam odmienne zdanie na temat błyszczącej matrycy bo co prawda nie utrudnia jakoś bardzo użytkowania laptopa,ale osobiście wolę matową kiedy to oczy faktycznie mniej się męczą. A co do laptopa to model Z510 będzie dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matowa matryca mniej męczy wzrok od błyszczącej, w której się wszystko odbija. Jeśli korzystasz z laptopa w pomieszczeniu to nie ma większych różnic. Lepszą jakość obrazu ma błyszcząca matryca szczególnie w tanich budżetowych laptopach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.x-kom.pl/p/159235-notebook-laptop-15-6-acer-e1-572g-i3-4010u-4gb-500-dvd-rw-7hp64x-hd8670m.html?partnerid=100119355&sm12=NTE=&ts=1402223577&token=9f1edc76115b317a52e38279384a24bc

 

Ja bym Ci polecił ten komputer. Jeśli wydajność nie jest dla Ciebie priorytetem a zwracasz uwagę na takie rzeczy jak ekran i długa praca na baterii to będzie dobry wybór. Niskonapięciowy procesor pobiera mniej energii dzięki czemu komputer dłużej działa na baterii i mniej się grzeje, a matowa matryca nie męczy wzroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...