Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie znalazłem podobnego tematu, choć możliwe że gdzieś takie pytanie już zadawane były a mianowicie:

1. Czy po zrzuceniu całego systemu W8 i wszystkiego co się znajduje na partycjach na dysk zewnętrzny będę mógł go przywrócić kiedyś jeśli zajdzie taka potrzeba?

2. Czy podczas instalacji W7 z biosu i usunięciu wszystkich aktualnych partycji W8 nie będzie problemu z zainstalowaniem W7 i czy automatycznie zmieni format partycji na NTFS czy będę musiał coś wcześniej zrobić by zmienić GPT na NTFS (podobno W7 nie działa na GPT)?

3. Czy większość programów będę w stanie pobrać ze strony producenta? Co z programami od bluetooth, baterii itp.?

 

Pytanie nie związane z tematem: jak oblicza się czy dana gra pójdzie na laptopie mając podane wymagania dla PC?

Interesuje mnie gra TERA (jeśli ktoś mógłby odpowiedzieć żebym nie ciągnął nie na darmo 25GB+ żeby zobaczyć iż nie pójdzie)

 

Wymagania minimalne: AMD Athlon64 3200+ or Intel Pentium 4 3.20Ghz

                                    ATI Radeon X1600XT or NVIDIA GeForce 7600GT

                                                                  2GB ram

 

Mój laptop: http://www.komputronik.pl/product/173893/Samsung_SERIES_3_NP350E7C_S04PL_.html (przepraszam jeśli nie można tak wklejać linków)

 

Jeszcze jedno pytanie żeby nie zakładać nie potrzebnie dodatkowego tematu:

Jakie ram powinienem kupić do mojego zestawu? Czy to ma jakieś znaczenie jakie kupię czy są jakieś specjalne oryginalne do laptopów? Pierwszy raz mam laptopa i niestety jestem laikiem w tych tematach.

 

Dziękuję za odpowiedzi (mogą też być linki do forum anglojęzycznych), pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi: po jaka cholerę chcesz zmieniać system na 7? Ja mam 8 ustawiona tak ze działa jak 7 tzn wchodzi od razu na pulpit nie na wstege, zakupilem za 8 zł programik "start is back" i mam start. I to wszystko. 8 działa mi szybciej niż 7, gry mi tez działaj lepiej ale to juz wina sterowników i nvidii ale działają lepiej plynniej.

 

Z 7 możesz mieć problemy ze sterownikami do urządzeń laptopa. Kumpel tak ma nie działa mu wifi, kupił lapka bez systemu a tu wszystko pod 8 pisane i ma problem...

 

 

A odpowiadając na twoje pytania to musisz sobie np acronis trud image zrobić kopie dysku 1:1, wrzucajac 7 wywalasz wszystko partycje na dysku i pozwalasz 7 je sobie stworzyć. Dysk kopia który posiadacz musi być wtedy odłączony na czas instalacji 7 bo ci instalator na miesza.

 

Z pamieciami to najlepiej idź do sklepu to ci sprawdza czy się da rozszerzyć czy nie. Najlepiej do takiego żeby mieli pamięci na miejscu i ci odrazu zamontowali.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czemu chcę zmienić W8:

- użycie dysku skacze do 100%,

- użycie ram do 50%,

 

W stanie IDLE. Nie mam pojęcia czy jest to spowodowane oprogramowaniem samsunga, jak usunąć ten cały syf z laptopa żeby pozostała "czysta" instalka W8.

 

2. Co do gier... czy to że jestem zmuszony grać na low detalach w grę której wymagania podałem w pierwszym poście na moim laptopie jest spowodowane użyciem dysku, ram - czy laptopy nigdy nie odpalają gry na high, medium detalach nawet jeśli jest taka ogromna różnica pomiędzy wymaganiami gry a podzespołami laptopa? Dla mnie to się zdaje śmieszne że muszę grać na low detalach na takim sprzęcie (chociaż jestem laikiem w laptopach i nie wiem jak obliczać wymagania PC na laptopy).

 

Może to wina karty graficznej? Sterowników? Nie chcę jej przełączać w grze z Intel 4000 na Radeona? Przecież nie dam 10000 zł za laptopa od MSI żeby w taką grę pograć w lepszej jakości.

 

Ktoś kto gra na laptopach może się wypowiedzieć czemu tak się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten twój laptop wcale tyłka nie urywa. popatrz na testy karty graficznej http://www.notebookcheck.pl/AMD-Radeon-HD-7670M.69570.0.html 

 

oprogramowanie samsunga oczywiście że można wywalić trzeba sukcesywnie powywalać wszystko w programy i funkcje. odpal najpierw menadżera zadań poprzez wciśnięcie CTRL+SHIFT+ESC i zobacz które programy zużywają ci tyle zasobów. rozszerzenie pamięci do 8gb oczywiście pomoże ale nie sądzę żebyś to odczuł. 

 

minimalne wymagania to takie że gra się w ogóle uruchomi, a z testów tej gry wynika że ona ma wymagania wobec sprzętu a twój lapek jest raczej stworzony do pracy + grania w pasjansa a nie do grania w tera. http://gramynawynos.pl/testujemy.asp?ID=10721

 

do grania to służy komputer stacjonarny albo lapek za 10k. 

 

 

.....

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...