Skocz do zawartości
Anonimowy369

MSI R9 270 - Artefakty w grze

Rekomendowane odpowiedzi


Witam.

Posiadam kartę MSI R9 270 Gaming.

Dziś po 10 min grania w nfs pojawiły mi się na ekranie artefakty (prostokąt 2x3cm dziwnych pikseli).

Po zminilazowaniu gry artefakt zniknał lecz w grze dalej występował, więc ją wyłączyłem. Postanowiłem uruchomić ponownie komputer i ponownie włączyć grę. No i ponownie pojawił się artefakt o identycznym wyglądzie tyle, że w innym miejscu.

 

Włączyłem program FurMark i zauważyłem, że karta bardzo szybko się grzeje a wentylatory prawie wcale nie przyśpieszają (z 18% w 30stopniach do 20% w 60stopniach). Dlatego też przełączyłem w MSIAfterburner domyślną automatyczną regulację na własną (wyższe obroty w poszczególnych temperaturach).

 

Po włączeniu FurMark i ok. 5 minutach pracy nie pojawiły się żadne artefakty. Przy nfs pół godziny grania też jak narazie nic. Moje pytanie brzmi: czy tamte artefakty były spowodowane przegrzaniem i czy możliwe jest, że nic nie jest uszkodzone i z moim ustawieniem wentylatorów wszystko będzie dobrze?

 

 

PS. Miałem najnowsze sterowniki ale sprawdziłem też te dołączone na płytce i w obu przypadkach wentylatory są ustawione tak BARDZO wolno.

 

 

Edit: 

Edytowane przez Anonimowy369

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta nowa ? Czy za allegro za 299 zł... Karta może mieć wade fabryczną i należy ją reklamowac jak problem się dalej pojawi. Oczywiście mówię to o sytuacji jak temperatury będą akceptowalne. Ustaw sobie wentylatory w MSIAfterburner odpowiedno. Tak by przy temperaturze 65'C rozkręcały się do maksymalnej i akceptowalnej dla Ciebie prędkości. Czyli zeby nie było za głośno, a odpowiednio chłodno.   U mnie na GTX 770 od MSI wentyle zaczynają być słyszalne od 72% przy temperaturze powyżej 65'C ma ustawione max 71% i temperatury utrzymują się na poziomie 72-74'C. Co przy tym OC i upałach jest jeszcze znośnie. Chociaż w niektórych grach potrafi osiągnać 78'C. Niestety chłodzenie MSI jest ciche, ale i średnio wydajne. Te arty nie powinny się pojawiać w zasadzie.  Sprawdź inne gry.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli karta na gwarancji to pewnie bym ja odeslal, jesli nie to zmienil bym na poczatek paste termoprzewodzaca. Przy nagrzewaniu wiatraki moga powoli zwiekszac obroty, grunt zeby karta nie przekraczala jakiejs podanej przez producenta temperatury (np 70 stopni), dochodzac do tej temperatury powinien byc dosc wyrazny wzrost obrotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem. W przeróżnych testach nie wykazuje żadnego błędu, temperatury w normie. W serwisie Komputronik powiedzieli, że wszystko jest dobrze ze sprzętem. Na razie nie znalazłem rozwiązania. Jedynie zauważyłem różnice, że jak się pogrzebie się w ustawieniach w karcie graficznej to rzadziej to występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...