Skocz do zawartości
Xavaris

Monitor 25" LG 25um65 czy 24" w podobnej cenie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
w ciągu najbliższych kilku dni mam zamiar kupić monitor. Przekopałem już chyba wszystkie popularniejsze serwisy komputerowe ale nigdzie nie znalazłem sensownego opisu monitora LG 25um65. I tu pojawia się moje pytanie, czy warto? Czy lepiej dać sobie z tym spokój i lepiej wyjdę na kupnie monitora 24" w podobnej cenie? Czy są może jakieś osoby które miały styczność z jednym i drugim rozmiarem i mogą coś na ten temat powiedzieć, bo nie wiem czy przy tym rozmiarze i rozdzielczości nie okaże się, że wyświetlany obraz będzie na tyle mały że komfortowa praca będzie niemożliwa, gdzieś też wyczytałem że 21:9 ma sens ale dopiero w przypadku 29" czy to prawda?

PS
Komputera używam do gier oraz przede wszystkim do projektowania i modelowania 2D/3D (AutoCad, Inventor, SolidWorks itp.) oraz programowania w środowiskach typu Visual Studio. Podobno przy monitorze 25" miałbym dużo wyższy komfort pracy za względu na większą przestrzeń roboczą i to też podkusiło mnie żeby zainteresować się tym monitorem.

Edytowane przez Xavaris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten temat, jednak nie wyczerpał on moich wątpliwości dlatego założyłem swój temat. Tam monitor był kupowany typowo pod gry ja natomiast jestem zainteresowany pracą w konkretnych środowiskach, które wymieniłem powyżej i bardziej interesuje mnie komfort pracy na takim sprzęcie oraz rzeczywista ilość przestrzeni roboczej.

Ostatecznie po wymierzeniu i obejrzeniu tego LG doszedłem do wniosku, że te proporcje i ta rozdzielczość mają sens dopiero przy 29". W wersji 25" matryca ma ~25 cm wysokości co jest przynajmniej na mój gust wartością o wiele za niską. W związku z tym zamówiłem monitor 24" FHD.

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...