Skocz do zawartości
L600

BSOD video memory management internal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

parę dni temu kupiłem nowy komputer, zainstalowałem system i zaraz po uruchomieniu komputera dostaje BSOD'a z błędem video memory management internal. Powtórzyło się to już wielokrotnie. Najłatwiej wywołać go kiedy ustawie w biosie ultra szybkie uruchamianie komputera. Przed wystąpieniem błędu można zauważyć, że ekran logowania jest przesunięty i po paru sekundach wraca na środek ekranu, jeśli tak się stanie wiem, że po wpisaniu hasła będę miał błąd. Tutaj umieszczam minidump

Podzespoły:

Procesor: CORE I5 4690
Płyta główna: GA-Z97-D3H
Karta graficzna: Gigabyte Radeon R9 280
Dysk twardy: Intel SSD 520 120 GB, WD Blue 1TB
Pamięć ram: 2x 4GB G.Skill 2133 MHz CL9
Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 500W

Jest to praktycznie jeden z zestawów na sierpień ze strony PurePC, jedyna zmiana to płyta główna i dysk SSD.

Z góry dziękuję za jakieś informacje ponieważ staram się rozwiązać problem 3 dzień i nie udaje mi się znaleźć rozwiązania. 

Pozdrawiam,

Łukasz

 

PS. Problem rozwiązany. Błąd był spowodowany instalacją windows'a na tablicy MBR a nie GBT jak to jest wymagane przy UEFI. Z tego powodu przy ultra szybkim rozruchu komputer nie ładował się poprawnie.

Edytowane przez L600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem, tylko czy aby na pewno powyższe rozwiązanie go załatwi? Ów komunikat zazwyczaj pojawia się raz zaraz po uruchomieniu komputera, a później (nawet jak wielokrotnie uruchamiam ponownie system) już nie daje o sobie znać. Dodam, że komputer nie ma jeszcze tygodnia. Jednak jeżeli miałbym już przekonwertować partycję z MBR na GBT to moje pytanie brzmi, czy jeżeli zrobię to na dysku na którym jest sam system (win 8.1, a dysk do SSD Kingston'a), to czy muszę to samo zrobić na drugim dysku (HDD) tj. WD 1TB?

Edytowane przez PsychCor3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...