Skocz do zawartości
VoertiX

Laptop do 3 tys. zł, do Autocad i pracy biurowej, nowy, z systemem, 17cali

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tym razem potrzebuję Waszej pomocy w wyborze laptopa głównie do pracy. Gry wcale nie będą na nim odpalane, także nie jest potrzebna jakaś mocna karta graficzna. Budżet około 3 tys. zł. Będzie wykorzystywany do pracy z takimi programami jak Autocad czy Draftsight (tylko projekty 2D) oraz przeglądarka, filmy, muzyka, pakiet biurowy. Głównie będę z niego korzystał w domu. Rzadko będę go gdzieś przenosił dlatego nie musi być jakiś lekki i nie musi mieć jakiejś bardzo wytrzymałej baterii.

 

Wymagania:

- 17 cali (rozdzielczość nie musi być full hd. Myślę, że spokojnie wystarczy 1600x900.)

- Fajnie aby posiadał dysk SSD. Chociaż nie ma też problemu abym dołożył go sam.

- Musi posiadać system. Nie ma znaczenia czy będzie to Windows 7 czy 8.

- I oczywiście musi być nowy.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc  :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie tylko Lenovo Z710 z i7 (CAD lubi mocny jeden rdzeń), 4GB RAM i matryca FullHD 17,3". Laptop posiada niezłą jakość wykonania, podświetlaną klawiaturę, audio JBL, dostęp do podzespołów przez pokrywę serwisową (można dołożyć SSD) 

 

Do 3k Lenovo Z710 w wersji z i5 i 8GB RAM

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za propozycje. Na razie moim faworytem jest Z710 wersja z i7. A czy znalazłoby się coś ciekawego ze złączem msata? aby do środka dodatkowo włożyć dysk ssd bo rozumiem, że aby do Z710 włożyć ssd musiałbym wyjąć hdd. Chyba że się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, a nie chcę zakładać nowego tematu. Czy mógłbyś coś polecić do tych samych zastosować tylko, że z matrycą 15 cali i w kwocie do 2400zł? Czy znajdzie się coś ciekawego w tej cenie?

Jeżeli podłączałbyś pod zewnętrzny monitor to najtańszą sensowną opcją jest:

Dell 3542 z i7ulv

 

Tak, to nie dostaniesz nic ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego? Do Cada 2d wystarczy jeden mocny rdzeń i integra,

Tylko fajnie jakby znalazła się tutaj i5 z turbo do 3,3 żeby zbliżyć się do i7 z lenovo.

Ale rzeczywiście przegapiłem jeden model godny uwagi:

 

Probook 450 z i5 + Win

 

Wprawdzie braknie mu do i7 z lenovo, ale poradzi sobie równie efektywnie jak dell.

Pośród samych konfiguracji G510 przez przypadek mi się przewinął :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VoertiX :

tak patrzac z dwóch typów od @kaijitsu (jesli pasuje ci blyszczaca matryca oczywiscie)  widzialbym tutaj ten drugi, tzn ponizszy trzeci ;)   :

 

http://www.x-kom.pl/p/205658-notebook-laptop-17-3-lenovo-z710-i5-4210m-8gb-1000gb-dvd-rw-7hp64x-gt840m-fhd.html

 

 

// aczkolwiek wg mnie z miejsca trzeba ssd.  MX100 128GB : raptem 280pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za propozycje. Przekonałem się żeby wziąć 17 cali z full HD. Ostatecznie chyba wezmę Z710 z i5 lub i7. To jeszcze do zastanowienia, ale zauważyłem, że są dostępne wersje z kartą 840m i 745m. Która wersja według Was jest lepsza?

to nie lepiej stacjonarkę?

Niestety stacjonarka nie wchodzi w grę. Brak miejsca, no i może rzadko, ale czasami będę jednak musiał przenieść komputer. Edytowane przez VoertiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VoertiX:

840m (maxwell) vs 745m (kepler): pomijajac taka sama wydajnosc, zawsze to nowsza generacja.

i5 4200m (od 2.5 GHz do 3.1 GHz) vs 4210m (2.6 GHz do 3.2 GHz) : to samo, a 100mhz wiecej.

 

100pln roznicy w xkom.  oczywiscie jesli masz przez to nie kupic ssd to zdecydowanie lepiej ta stowe przerzucic na w/w Cruciala MX100.  uzywanie teraz kompa bez ssd to pomylka.

 

ps. czy i7 4rdzeniowe (od 2.40 GHz do 3.40 GHz) jest ci do szczescia potrzebne?  niekoniecznie.  konfig kosztuje kolejna stowe (lub dwie, webec i5 4200) wiecej majac tylko 4GB.   a 4GB to do pracy raczej przymało, wiec bedziesz musial dokupic i ssd i kolejne 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...