Skocz do zawartości
Lanc

Laptop ~17" do gier, budżet ~3200 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Znajoma poprosiła mnie o pomoc w wyborze laptopa, który będzie głównie wykorzystywany do gier. Gra głównie w CS:GO, aczkolwiek w BF3/BF4 też czasami sobie pogrywa :)

 

Kupno laptopa wyszło przy okazji przeprowadzki do akademika. Ma tam mało miejsca + brak możliwości zabrania z domu stacjonarki, tak więc laptop jest tutaj najlepszym rozwiązaniem. Aktualnie ma dość leciwego PC'ta, tak więc tutaj powinna dostać tak czy inaczej sporego kopa do wydajności. (E8400, 8gb ramu i 9800GT)

 

Ok, to teraz wymagania:

 

~17" - nie wiem jak tutaj z rozdzielczością. Czy coś na FHD czy ciut mniejszej. FHD nie jest priorytetem. Przy okazji niższa rozdzielczość = większa wydajność w natywnej. Oczywiście nie popadajmy w skrajności, 1366x768 to zdecydowanie za mało. Najlepiej jakby była matowa.

- Jak najmocniejsze GPU w tej klasie cenowej

- Wydajny system chłodzenia - sesje growe to z reguły 3-4h dziennie, bez przerw, tak więc throttling nie wskazany

- Pojemność HDD nie ma praktycznie znaczenia. Może być nawet 500GB. Inna sprawa - da się w tej kwocie kupić coś z SSD/hybrydą nie tracąc za bardzo na wydajności GPU? Jak SSD to minimum 128GB.

- Bateria ma drugorzędne znaczenie. Laptop będzie w 95% czasu pracował pod zasilaniem z gniazdka.

- RAM - 8GB, nie mniej.

- Może być bez systemu - nie jest to konieczność.

- Kwota do wydania to okolice 3200 zł.

 

No i to chyba tyle :) Jakieś propozycje?

 

Póki co to sam znalazłem coś takiego:

1. http://www.agito.pl/laptop-msi-gp70-2pf-074xpl-2251-991384.html - tylko tutaj z tego co wyczytałem ta 850m jest na DDR3 czyli wydajność 760m. Nie wiem czy nie lepiej by było pójść w stronę 760m + i7. W nowych grach powinna być spora różnica na plus.

2. http://allegro.pl/wyprzedaz-acer-i7-4702mq-8gb-1tb-fullhd-gtx760m-i4659272902.html - w teorii lepszy od tego MSI. Martwi mnie, że została tylko 1 sztuka :/

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 17'' proponowałbym coś o rozdziałce HD+

 

Dell 5737

 

Spokojnie an tym zagra w BF. Od razu dysk SSD w zestawie.

 

Jeżeli chciałaby pograć i mieć przy okazji ekran FHD to

Proponowałbym dopłacić do 15''

Asusa R510

 

Na studiach będzie mobilniejszy od 17''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym acera mimo wad - drobne rysy (stąd niska cena). Nic lepszego nie dostaniesz. BF lubi 4 rdzenie

Też tak myślę. Rysy to nie problem. Tak czy inaczej by się kiedyś porysował. A tak to nie będzie płaczu o pierwszą rysę ;)

 

Z 17'' proponowałbym coś o rozdziałce HD+

 

Dell 5737

 

Spokojnie an tym zagra w BF. Od razu dysk SSD w zestawie.

 

Jeżeli chciałaby pograć i mieć przy okazji ekran FHD to

Proponowałbym dopłacić do 15''

Asusa R510

 

Na studiach będzie mobilniejszy od 17''

15" to za mało. A ten dell niestety ma 2 rdzeniowe i7 + o wiele słabszego radeona (względem GF 760M). Tak więc też niestety odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15" to za mało. A ten dell niestety ma 2 rdzeniowe i7 + o wiele słabszego radeona (względem GF 760M). Tak więc też niestety odpada.

Chyba pisałem jak Ty edytowałeś :)

Ten acer z aukcji bardzo ok. W tej cenie opłaca się.

 

Co do Radeona - grając w BF pobije na głowę tego GTX.

Poza tym tylko torche słabszy jest względem GTX760

 

Ale tak jak wspomniałem, nie zauważyłem tego Acera.

Czterordzeniowiec z FHD w tej cenie - bardzo dobry deal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przesadziłem z tym całkowitym pobiciem, ale różnica gry w FHD a HD+ odbije się na FPS korzystniej względem Radeona.

Natomiast to było tylko czyste porównanie samych kart.

Dokładając do tego 4rdzenie i schodząc z rozdziałki - o wiele płynniejsza będzie gra na Acerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne pytanie. Mam jeszcze laptopa, Lenovo, na i3, 4gb RAM, 2 karty graficzne, z tego jedna zintegrowana a płytą główna. Problem w tym, że ma już ponad 2 lata i zaczyna powoli ,,mulić".

Mam takie pytanie - czy lepiej mi teraz kupić dobrego laptopa za około 3 tysiące złotych, by móc sobie na nim jeszcze pograć, czy też zdecydować się na stacjonarkę typowo do gier w tych rzędach kwotowych?
 

Przeczytałem też coś takiego ostatnio  http://www.laptoptu.pl/komputer-stacjonarny-czy-przenosny/ - jak myślicie jakie będzie najlepsze rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż odrobinę kasy, albo poszukaj promocji i weź to:

 

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-aspire-v3-772g-i5-4200m-8gb-1000gb-gtx850m-w8-1.bhtml?gclid=CjwKEAjw5NihBRCZmdLkuuTHyWYSJACtCY0J9Nfmp24OvdNXBh-6epVAwLhQgvDbXO3vahT6Xg24PRoCUPLw_wcB

 

Acer Aspire V3 772G - dosłownie wymiata jako gamingowa maszynka. Masz 17-cali + i5 + świetny design.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...