Skocz do zawartości
Marcin Tomczyk

Laptop multimedia/gry do 5k PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zwracam się do Was z prośbą o opinię oraz ew. uwagi. Sytuacja zmusiła mnie do likwidacji blaszka i w zastępstwie chciałbym kupić porządnego laptopa.

 

Od dłuższego czasu przeglądam fora, recenzje itp. i ostatecznie zgłupiałem.

Nie mogę znaleźć nic konkretnego. Albo sprzęt jest piekarnikiem, albo matryca słaba. Widać nie można mieć wszystkiego.

 

Przejdźmy do rzeczy. Mam do wydania 5 tys. zł, mam swoje typy i liczę na Wasze opinie. Mój wymóg to min. GTX860M, i7, min 8GB RAM, dwa dyski (SSD na system + 1TB na dane), WIN8 mile widziany. Nie wiem tylko, czy 15.6 czy 17 cali.

 

Moje typy:

- MSI GE60 (ponoć niezła matryca)

- Asus G750JM, JS (in plus chlodzenie)

 

Może macie lepsze typy? Warto dopłacić do GTX870? Jak trzeba to dołożę parę zł.

 

Podejrzewam że laptop będzie częściej używany do pracy niż grania, ale chciałbym mieć zapas mocy, aby w wolnej chwili móc spokojnie pograć w np. najnowszą Cywilizację.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie najsensowniejsza opcja to MSI GT60 z i7 + GTX870 oraz Asus G750 z taką samą specyfikacją.

 

GTX870 jest ~30% wydajniejszy od gtx860m wiec warto dołożyć. Dysk SSD można dokupić w przyszłości

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 17'' masz jeszcze:

GT70 z i7 i GTX870

 

Na każdej z tych konfiguracji pociągniesz najnowszą cywilizację na ultra.

Tylko pamiętaj o tym, że wprawdzie pozbywasz się stacjonarki, ale te laptopy są ich odpowiednikami szczególnie patrząc na ciężar. Niemniej jednak, każdego z nich łatwiej jest przenieść.

 

Ewentualnie możesz też pomyśleć nad złożeniem sobie laptopa w tej kwocie z możliwością późniejszą wymiany podzespołów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...