Skocz do zawartości
cichy___

Jaki LCD?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

Mam zamiar kupic sobie monitor LCD 15".

Jakie firmy polecacie, jakie nie?

Na co wzrocic szcegolna uwage?

 

Bo zastanawiam sie nad Balinea a Miro. Maja te same parametry ale Balinea ma szybkosc plamki 25 ms, a Miro 16 ms. Ktory lepszy?

 

Thx for all answer ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Nec 1560NX.

Mam go od miesiaca i zadnych wad nie ma ten monitorek.

W cenie do 1500 zl to chyba najlepszy monitor.

Napisz za ile chcesz kupic monitor to wtedy na pewno cos sie znajdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem szczerze że na LCD'kach się nie znam, choc chciałbym miec w swoim sprzęcie takie cacko, ale myśle że im szybsza plamka to będzie jeszcze lepszy, ne bedzie takich lagów zanim cos tam klikniesz i ujrzysz na ekrani, choc róznica miedzy 16ms a 25ms jest dość znikoma, poszukaj na toms hardware guide co nieco czytałem ostatnio o monitorkach LCD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im szybsze wygaszanie tym nie ma smug podczas szybkiego przemieszczania widoku np.w grach,filmach

zwróć uwagę czy wszystkie piksele działają (tzn.czy nie są spalone)

kąt widzenie powinien być wyższy niż 150 stopni w pionie i poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

Mam zamiar kupic sobie monitor LCD 15".

Jakie firmy polecacie, jakie nie?

Na co wzrocic szcegolna uwage?

 

Bo zastanawiam sie nad Balinea a Miro. Maja te same parametry ale Balinea ma szybkosc plamki 25 ms, a Miro 16 ms. Ktory lepszy?

 

Thx for all answer ;)

W najnowszym Ci... znaczy Chipie masz test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie.

Zastanawiam sie nad:

Belinea 101570 - szybkosc plamki 25 ms

a

MIRO TD 250 - szybkosc plamki 16 ms.

 

Ktory z tych lepszy. Jaka powina bys szybkosc plamki dla mnie - zajmuje sie glownie webmasteringiem, drobna grafa, duzo siedze w necie. Jaki kontrast jest najlepszy?

 

Jakie Wy macie LCD?

 

Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zaproponuję NFREN ze stajni BTC :

- kontrast 400:1

- srebrna obudowa

- gwara na 1 pixel (2 lata)

- cena tylko 1120 brutto

- bardzo ładny design

- czas reakcji chyba 25 ms

 

kupiłem kilkanaście sztuk w przeciągu 6 miesięcy - jak na razie tylko 1 reklamacja - subpixel świecący ciągle na niebiesko - wymienili matrycę i przedłużyli gwarę

moim zdaniem relacja cena/parametry nie ma sobie równych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast polecam Belinee 101556 :)

Mam coprawda inny model (kupilem bo byl tu bardzo zachwalany ;)), ale parametrami prezentuje sie calkiem o.k. :)

-cenowo sie zmiescisz

-czas reakcji-budzenie:7ms;gaszenie:18ms;all:25ms :wink:

-gwarancja pelna (takze na lampy-zwroc na to uwage) 3 lata

-kontrast 350:1

-jasnosc 250cd/m2

-i przede wszystkim DVI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z Kost@k, ten NEFREN jest naprawde dobry i tani a co najwazniejesze masz gwarancje wymiany po zepsuciu 1 pixela!!!

 

a z drugiej strony to czemu pytasz obcych ludzi co masz kupic ? przeciez kazdy czlek jest inny i jeden poleci beline inny samsunga a jeszcze inny neca ale to wcale nie znaczy ze dany monitor bedzie pasowal akurat tobie. idz do skepu gdzie jest jakis wybor kaz sobie wlaczyc i wybierz taki ktory wg ciebie ma najlepszy obraz a nie taki ktory na papieku ma najlepsze parametry bo i tak nie jestes w stanie ich sprawdzic !

 

i po trzecie nie ma monitorow 16 ms w cenie do 1500 zl. te 16 ms to jest podany parametr tylko zaswiecenia lub gasniecia plamki (to sa takie marketingowe chwyty). ostatnio na jakiejs zagranicznej stronie robili testy smuzenia lcd-kow znanych firm i zaden lcd poza lcd lg nie trzymalo parametrow podawanych przez producenta np. samsungi 151 powinny miec 25 ms a mialy 40, model 152 powinny miec 25 a mialy 30.

to tylko dowodzi ze musisz sam dokonac wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisjade po Samsunga 15" cali obrotowy za 1350 zł 3 lata gwarancji

model 15cośtam

na co zwracać uwage na wszystko zapytaj przy ilu martwych pikselach udzielaja gwarancji na lcd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisjade po Samsunga 15" cali obrotowy za 1350 zł  3 lata gwarancji 

model 15cośtam 

na co zwracać uwage na wszystko zapytaj przy ilu martwych pikselach udzielaja gwarancji na lcd

z tego co mi wiadomo , to co najmniej 2 martwe pixele na 1 cal kwadratowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy samsungu masz popieprzona gwarancje jezeli chodzi o pixele.

niestety nie wiem dokladnie ale badz pewny ze nie mniej niz 3 spalone pixele (spalone tzn. takie gdzie nie swieci dany pixel jednym z trzech kolorow RGB) a wydaje mi sie ze znacznie wiecej.

 

wejdz na strone tomahardware.pl tam jest artykul po polsku na temat gwarancji lcd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos pokrecile z tym spaleniem :-)

jeszcze raz:  spalony to taki gdzie pixel wogole nie swieci bo kiedy swieci jednym z 3 kolorow to juz nie jest spalony

tzw SUBPIXEL - a w kwestii gwarancji Samsunga : 3 lata na monitor i lampy , a rok na matrycę - przynajmniej mój LCD tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak masz rok na matryce ale nie na pixele.

jezeli myslisz ze ci naprawia/wymienia matryce kiedy spali ci sie pixel, subpixel to sie grubo mylisz.

popatrz na tyl obudowy swego monitora (tam gdzie jest nalepka z danymi) i zobaczysz towar klasy B a to oznacza .... patrz strona Toma po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak masz rok na matryce ale nie na pixele.

jezeli myslisz ze ci naprawia/wymienia  matryce kiedy spali ci sie pixel, subpixel  to sie grubo mylisz.

popatrz na tyl obudowy swego monitora (tam gdzie jest nalepka z danymi)  i zobaczysz  towar klasy B a to oznacza .... patrz strona Toma po polsku.

czy ja napisałem coś o wymianie? określiłem tylko fachowo nazwę pixela świecącego jednym z kolorów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...