Skocz do zawartości
srekal34

Czy na MSI KT3 można tak??

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na tej płycie głównej można ustawić asynchronicznie pamięci i procka? Chodzi mi o podkręcanie. Pamięci chcę zostawić na 133Mhz, a proca podkręcać przez FSB. Max mnożnik jaki mam to 15x. Miom celem jest 2600+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płytę i teoretycznie można to zrobić, ale w praktyce nie wiem jak to się ma...

mialem ta plyta i chyba nawet teoretycznie nie mozna tego zrobic tzn nie da rady ustawic fsb na 166 a pamieci na 133 (pc2100) z reszta z tego co wiem to wszystko jest napisane albo w manualu albo na stronie MSi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios ver. 5.7

Advanced Chipset... -> DRAM Control -> SDRAM Frequency ->

Do wyboru;

HCKL

SPD

no dobra ja wiem ze tam tak jest ale sprobuj ustawic czyne na 166 i pamieci pc2100 ustawic na Spd i zobaczymy czy beda chodzily na 133 a szyna na 166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ja wiem ze tam tak jest ale sprobuj ustawic czyne na 166 i pamieci pc2100 ustawic na Spd i zobaczymy czy beda chodzily na 133 a szyna na 166

Ano właśnie. Nie wiem, jak z PC2100, ale z PC2700 na KT4V (a na KT3 pewnie byłoby tak samo) nie da się tak zrobić. Przy szynie 166 ustawione w biosie na 133 pracują i tak synchronicznie. (Wykrywane są jako DDR333 z niższym CL).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest problem puscic 333 na mniej a proca na wiecej ( praktycznie jeszcze nie testowalem ) z pamiatkami 400 testowalem i czodzilo ale jak masz pamiatki 266 to niejest to zaden problem bios sam je wykrywa i chodza na 133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta plyte i wiem :)

 

otoz mozesz puscic pamiatki na wiecej niz FSB, ale pamiatek nie puscisz na mniej niz FSB :) dlatego moj proc poszedl tylko na tyle :/ :) ale spoko :) niedlugo corsairy i zobaczymy co z tego bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asynchro - pamiatki maja inne taktowanie niz fsb np 266mhz przy fsb 166

synchro - pamiatki i fsb takie samo taktowanie

heheh tyle to ja wiem ale chodzilo mi o roznice w wydajnosci jest jakas znaczna czy nie warto sie tym bawic a i jak jest to czy lepiej na asynchro czy a tym drugim??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vmod - mod umozliwiajcy podniesienie napiecia. wieksze napiecie = wieksza stabilnosc oraz wieksze grzanie sie sprzetu. instrukcji do robienia vmodow szukaj w necie, jest naprawde duzo, chlopaki z tweaka tez pomoga!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...