Skocz do zawartości
dymy

niezdrowe FSB 200

Rekomendowane odpowiedzi

..mam maly problem z przekrecaniem XP1700+ otoz gdy puszcze go na magistrali 200 (synchronicznie z pamieciami - Dual) w grach pojawia sie dziwny efekt gubienia klatek. co chwilke nastepuje malutki przeskok obrazu. jest bardzo nieznaczny ale ogolny efekt jest bardzo denerwujacy. po zejsciu magistrala na 198 dla CPU efekt znika. i to niezaleznie czy pamieci dalej ida synchro czy zostawiam je na 400 i schodze na 166. plyta to Abit NF7-S ale ten sam efekt mialem na 8RDA+. sprawdzalem tesh karte. probowalem GF3Ti200 i GF4Ti4200x8. probowalem innego 1700+. zawsze to samo. nie pomaga zmiana ratio FSB/DDR ani timingow pamieci (2xTwinMos PC3200). wylaczylem caschowanie biosu plyty, grafy i jej pamieci ale bez zmian. ciekawe ze 12x166 idzie bjuti a 10x200 skacze. co robic? wiem ze prawdopodobnie przyczyna jest taktowanie AGP ale do qrwy nedzy przeciez wlasnie po to czlowiek kupuje nFoce2 coby miec z to z glowy. HELP! co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys mialem proca 2600+ (333FSB) i za chiny nie chcial isc na 200 FSB , sprawdzane bylo na 3 plytach po prostu nie szedl i h.. teraz wszstko fruwa na 218 FSB i jest git :) tak samo obraz mi skakal , sprobuj z innym procem :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to chyba nie jest wina proca.miałem antka 2000 i na 200fsb miałem ten sam efekt.teraz 1700 i na 208fsb tez włos mi sie jezy.moe to pamiec.

Jedno to jest to ze masz stara rewije ABITa. Tylko nowa 2.0 oficialnie wspomaga 200FSB. Drugie to jest to ze masz moze trefnego CPU ktore poprostu nie lubi dzialac przy tej predkosci lub jest problem z video karta jak pracuje z CPU i pamiecia ustawiona przy tej predkosci.

 

 

Moj Athlon 2600+ to dziala przy 200FSB bez najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to chyba nie jest wina proca.miałem antka 2000 i na 200fsb miałem ten sam efekt.teraz 1700 i na 208fsb tez włos mi sie jezy.moe to pamiec.

Jedno to jest to ze masz stara rewije ABITa. Tylko nowa 2.0 oficialnie wspomaga 200FSB. Drugie to jest to ze masz moze trefnego CPU ktore poprostu nie lubi dzialac przy tej predkosci lub jest problem z video karta jak pracuje z CPU i pamiecia ustawiona przy tej predkosci.

 

 

Moj Athlon 2600+ to dziala przy 200FSB bez najmniejszego problemu.

po pierwsze soltek . byc moz nie wyraziłem sie jasno.smiga bez problemu na fsb 200 ale zdarza sie mały przeskok podczas gry.nie zawsze-ale jestem tak wyczulony ze drazni mnie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to chyba nie jest wina proca.miałem antka 2000 i na 200fsb miałem ten sam efekt.teraz 1700 i na 208fsb tez włos mi sie jezy.moe to pamiec.

Jedno to jest to ze masz stara rewije ABITa. Tylko nowa 2.0 oficialnie wspomaga 200FSB. Drugie to jest to ze masz moze trefnego CPU ktore poprostu nie lubi dzialac przy tej predkosci lub jest problem z video karta jak pracuje z CPU i pamiecia ustawiona przy tej predkosci.

 

 

Moj Athlon 2600+ to dziala przy 200FSB bez najmniejszego problemu.

no i co z tego ze na rev.2.0 jest oficjalne wsparcie 200 fsb jak na niektorych rev.1.2 mozna wiecej wycisnac od rev.2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to chyba nie jest wina proca.miałem antka 2000 i na 200fsb miałem ten sam efekt.teraz 1700 i na 208fsb tez włos mi sie jezy.moe to pamiec.

Jedno to jest to ze masz stara rewije ABITa. Tylko nowa 2.0 oficialnie wspomaga 200FSB. Drugie to jest to ze masz moze trefnego CPU ktore poprostu nie lubi dzialac przy tej predkosci lub jest problem z video karta jak pracuje z CPU i pamiecia ustawiona przy tej predkosci.

 

 

Moj Athlon 2600+ to dziala przy 200FSB bez najmniejszego problemu.

no i co z tego ze na rev.2.0 jest oficjalne wsparcie 200 fsb jak na niektorych rev.1.2 mozna wiecej wycisnac od rev.2.0

przeciez te oficjalne wsparcie to tylko chwyt.kazdy wie ze 1.2 radzi sobie bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to chyba nie jest wina proca.miałem antka 2000 i na 200fsb miałem ten sam efekt.teraz 1700 i na 208fsb tez włos mi sie jezy.moe to pamiec.

Jedno to jest to ze masz stara rewije ABITa. Tylko nowa 2.0 oficialnie wspomaga 200FSB. Drugie to jest to ze masz moze trefnego CPU ktore poprostu nie lubi dzialac przy tej predkosci lub jest problem z video karta jak pracuje z CPU i pamiecia ustawiona przy tej predkosci.

 

 

Moj Athlon 2600+ to dziala przy 200FSB bez najmniejszego problemu.

no i co z tego ze na rev.2.0 jest oficjalne wsparcie 200 fsb jak na niektorych rev.1.2 mozna wiecej wycisnac od rev.2.0

 

 

przeciez te oficjalne wsparcie to tylko chwyt.kazdy wie ze 1.2 radzi sobie bez problemu

Czytalem na wielu forum, takze na tym ze procki na starych rewizjach mialy problemy z 200FSB. Ale ogolnie zgadzam sie ze jest to tylko chwyt marketingowy. Prawdopodobnie jest to poprostu pamiec ktora nie dziala jak nalezy z CPU z podniesionym FSB na 200. Pewnie jak by wlozyl inna pamiec to by tego problemu nie mial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..a ja doczytalem sie w innym topicu ze to jednak kwestia dzielnikow i zbyt wysokiego taktowania AGP/PCI. o tyle dziwne ze nForce2 teoretycznie ma te kwestie traktowac na sztywno, prawie niezaleznie od FSB. aczkolwiek okazuje sie ze w praktyce jest inaczej. doszukalem sie postow ludzi z podonymi problemami i okazuje sie ze temat jest znany ale nie ma slowa o zlotym srodku. poki co zapodalem nowy bios (1.6) i ustawilem timingi 7322 (zgodnie z zasada 7=3+2+2) a fsb na 210. wydaje mi sie ze uzyskalem znaczaca poprawe ale dopiero czas pokaze bowiem mialem tylko chwilke na testy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...